Відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Леся Українка

                                  Видатній, геніальній українській поетесі, громадській діячці, співзасновниці літературного гуртка «Плеяда», Лесі Українці 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження.

                              Вона входить до переліку найвідоміших жінок давньої і сучасної України.    

     

       В рамках відзначення 150-ї річниці від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки в закладах культури громади було організовано та проведено інформаційно-просвітницькі заходи, присвячені творчій та культурно-громадській діяльності Лесі Українки.

 

         Зокрема до уваги користувачів центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку «Воїн з пером в руках, лірик – з букетом конвалії”. Користувачі мають змогу ближче ознайомитися з творчістю та особистим життям видатної української поетеси Лесі Українки.

                        А також працівники районної бібліотеки та центру культури, дозвілля і молоді продекламували поезію відомої українки, приєднавшись до поетичного флешмобу. Ця поетична акція покликана привернути увагу сучасної молоді до постаті Лесі Українки, активізувати її творчий спадок, який став надбанням світової класичної літератури.

           Творчість Лесі Українки настільки багатогранна й плідна, що іноді навіть не віриться, що здійснитися вона могла пером жінки, яка прожили лише сорок дня роки. У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла через усе своє життя.

           Велика донька українського народу неодноразово бувала на Поділлі, особливо в м. Могилів-Подільському. Леся добре знала і любила наш край, про що свідчать окремі твори і численні фольклорні мотиви в її творчості. Бібліографом-краєзнавцем центральної бібліотеки було підготовлено віртуальну розвідку «Зачарована Поділлям», яку можна переглянути на нашій однойменній групі у фейсбуці.

               Було проведено низку тематчних заходів у сільських закладах культури нашої громади, зокрема книжкові виставки, перегляди літератури, поетичні читання, флешмоби та  челенджі, літературно-музичні вечори та інші…

 

Ювілейний 2021 рік — це нагода говорити

про життя і творчість Лесі Українки,

відкривати багатогранність і велич її постаті.

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий