Вахтанг Кіпіані завітав на Батьківщину Василя Стуса.

Екскурсія для вахтанга Кіпіані музеєм Василя Стуса

           10 березня український журналіст, публіцист та громадський активіст, автор книги “Справа Василя Стуса” – Вахтанг Кіпіані  завітав на Батьківщину поета Василя Стуса у с. Рахнівку.

                  Вахтанг Кіпіані – український журналіст, публіцист і громадський активіст. Редактор проекту «Історична правда», автор і ведучий тележурналу «Історична правда із Вахтангом Кіпіані». Засновник Музею-архіву преси у Києві, автор книжок «Зродились ми великої години…», «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР», «Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша», «Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті».

На зустріч у Рахнівку завітали голова районної державної адміністрації Людмила Головашич, начальник відділу культури, молоді і спорту Гайсинської міської ради Микола Ричков, журналіст 33-го каналу Роман Ковальський., а також були присутні директор школи Алла Кобзар, громадськість села.

 

Директор музею Василя Стуса Омельянчук Дмитро Михайлович радо зустрів гостей і провів екскурсію  музеєм. Вахтанг Кіпіані подарував музею книгу із власним автографом, а також залишив запис про свій візит на Батьківщину поета в книзі відгуків.

 

 

 

 

Інформації про Стуса у період ув’язнення вкрай мало,— розповідає Вахтанг Кіпіані. Адміністрація табору майже не лишила згадок про в’язня-Стуса, лише – спогади його товаришів і співкамерників.

У таборі особливого режиму в селі Кучино Пермської області разом із Стусом відбував покарання Василь Овсієнко. Його спогади про той період життя поета – також стали частиною книги.

«Справа Василя Стуса» відтепер доступна кожному українцю. Дайджест матеріалів, які пояснюють як і за що насправді судили українського поета і дисидента зібрані в одній книзі – «Справа Василя Стуса». Вперше книга під однією обкладинкою містить таку кількість документів з колишнього архіву КДБ – протоколи судових засідань, обшуків і допитів. А ще – покази свідків, спогади товаришів і листи поета з тюрми. Книгу упорядкував історик та журналіст Вахтанг Кіпіа

Напередодні, 9 березня Вахтанг Кіпіані презентував цю книгу в Вінницькій обласній науковій бібліотеці імені К.А. Тімірязєва. В книзі зібрані уривки з кримінальної справи, яка велася стосовно Василя Стуса, надруковані спогади сучасників поета, а також його тюремні записки.

Послухати повний запис презентації можна за цією ссилкою – https://fb.watch/49vhxv_Kc2/

В Гайсинській районній бібліотеці є книга «Справа Василя Стуса», тож хто бажає ознайомитися і прочитати її, запрошуємо до бібліотеки.

Також  в свіжому номері газети “Гайсинський вісник” було опубліковано статтю бібліографа-краєзнавця Гайсинської центральної бібліотеки “Про цю книжку має знати вся Україна”.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий