Віртуальна виставка “Магічна сила гумору та сатиири” до 85- річчя від дня народження Чорногуза О.Ф.

Магічна сила гумору та сатири Олега Чорногуза
           Гайсинська бібліотека  підготувала віртуальну виставку-портрет про життєвий і творчий шлях нашого талановитого земляка.  
             На світі є багато талановитих митців, але історія пам’ятає тільки тих, хто йде своїм неповторним шляхом, тих, хто вміє зачепити своєю творчістю за душу. Якщо це талановитий письменник, то він має власний погляд на минуле, незвичну точку зору на події сьогодення, вміє передбачити майбутнє, цікаво пише про сучасність і сучасників, з гумором про сумне, з жалем про наболіле і читати його ніколи не нудно. Саме таким якостям відповідає відомий письменник та громадський діяч, талановита творча людина Олег Чорногуз.
            Чорногуз Олег Федорович народився 15 квітня 1936 року в селі Іванів, Калинівського район Вінницької області – український письменник, журналіст, редактор журналів «Перець» та «ВУС», автор численних книжок гумору та сатири. Заслужений діяч мистецтв України (1996); член Національної спілки письменників України, секретар (з 1988), член президії. Свою творчу діяльність він розпочав у редакціях районних газет на Вінниччині.
      У своїй творчості Олег Чорногуз виступає в багатьох іпостасях: сатирика-романіста, гумориста-повістяра, талановитого письменника-публіциста, фахового історика-дослідника, мудрого філософа і політолога, дитячого письменника, драматурга.
          Всі твори літератора проникнуті гумором та доброю іронією, вони завжди злободенні й актуальні, але безмежно гуманістичні. В них висміюються чиновницька дурість та бюрократизм, жага наживи, безпринципне прагнення до влади та «до еліти».
         Письменник – лауреат низки премій: Остапа Вишні, Івана Багряного, родини Воскобійників, Євгена Плужника, Михайла Стельмаха, Олеся Гончара, Степана Руданського, Нобелівської премії за сатиру і гумор, “Коронації слова”. Лауреат відзнаки “Золотий письменник України”. Нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня і Святого Володимира Великого, відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи. А на Вінниччині заснували нову літературну премію для гумористів імені уже самого Олега Чорногуза. Лауреатам вручають дипломи, грошові премії і почесний приз – “СміхоОскар”.
          Переглянути віртуальну виставку ви зможете на нашій однойменній сторінці в соціальній  мережі – фейсбук.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий