Віртуальна виставка – спогад «Чорнобиль, Чорнобиль – гірка сон –трава»

Віртуальна виставка – спогад «Чорнобиль, Чорнобиль – гірка сон –трава» Гайсинської центральної бібліотеки
           Цьогоріч 26-квітня минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу.
               Цій темі присвячена віртуальна виставка – спогад «Чорнобиль, Чорнобиль – гірка сон –трава» організована Гайсинською публічною бібліотекою.
                 Президент України видав Указ від 9 грудня 2020 року № 556 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи».
             Ці роковини – привід нагадати суспільству про жахливі наслідки катастрофи минулого сторіччя. Про героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які ціною свого життя і здоров’я рятували людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи, за що заслуговують на велику вдячність та шану.
              Сьогодні відомо, що жодна катастрофа ХХ сторіччя не мала таких важких наслідків, як чорнобильська. За міжнародною шкалою оцінок подій ця аварія кваліфікується як аварія сьомого, найвищого рівня. Сумарний випад радіоактивних речовин після вибуху на ЧАЕС становив 50 мільйонів кюрі, що рівноцінно вибуху понад п’ятисот атомних бомб, подібних до тих, які скинуто на Хіросіму в 1945 році.
             Практично за тиждень після вибуху, підвищення радіоактивного рівня зафіксували в Польщі, Румунії, Німеччині, Австрії. На початку травня радіаційна хмара дійшла до Ізраїлю, Канади, Сполучених Штатів. Чорнобильська катастрофа спричинила різке погіршення екологічної ситуації на значній території України, Білорусії, Росії.
             74 райони дванадцяти областей України забруднені довго живучими радіонуклідами. Від наслідків аварії на ЧАЕС в Україні постраждало майже 4 мільйони людей, серед них півтора мільйона дітей.
             Минатимуть десятиліття, але сумний набат Чорнобиля не дає заспокоїтися нам. Кажуть, час лікує, затягує рани. Це неправда. Просто біль відходить кудись глибоко в серце, приживається там, освоюється, і нікуди від цього не дінешся.
             Сьогодні кожен із нас розуміє, що сенс життя полягає в тому, щоб поважати природу, яка створила людину. Тому у нашій свідомості повинна відбутися революція, яка подарує Землі розумного друга – людину екологічної доби. З’явившись під знаком біблійної «зірки Полин», Чорнобиль став якщо й не розплатою, то найсерйознішою пересторогою нашому варварству і сваволі.
            Пам’ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.
              Тож хай палає свічка пам’яті і надії в день річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Хай полум’я свічок у наших душах зіллється в одне полум’я віри.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий