Естафета пам’яті до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи

Учасники естафети пам’яті “Чорнобильська катастрофа: подвиг, пам’ять, майбутнє...” із символічним знаком ..
       
  26 квітня цього року минає 35 річниця найбільшої в світовій історії техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, якій судилося стати незагойною раною для всього людства.
               Сотні тисяч родин відчули надзвичайний біль цієї трагедії. Тисячі родин були змушені покинути свої домівки. Сім’ї, чоловіки чи дружини яких, будучи пожежниками чи військовослужбовцями, працівниками будівельних і транспортних організацій, медиками – найбільше відчули чого вартує та самовідданість і відповідальність, з якою вони працювали.
                На знак вшанування пам’яті 35-их роковин масштабної екологічної катастрофи на Чорнобильській АЕС від району до району Вінницької області передається естафета пам’яті “Чорнобильська катастрофа: подвиг, пам’ять, майбутнє…”.
         
   Естафета пам’яті – це ще одна можливість зберегти пам’ять та вшанувати відвагу людей, які тридцять п’ять років тому першими прийняли на себе виклик цієї катастрофи і протистояли її наслідкам.
             Сьогодні, 23 квітня 2021 року, в міському будинку культури відбувся черговий етап – передача символічного пам’ятного знаку та спеціального альбому, в якому ліквідатори залишать свої підписи, спогади та пам’ятні світлини з Тульчинського району до Гайсинського. 
        Передали естафету пам’яті «Чорнобильська трагедія: подвиг, пам’ять, майбутнє» голова Тульчинської райдержадміністрації Олександр Гаврилюк та заступник голови Тульчинської районної громадської організації «Ліквідатори Чорнобиля» Василь Грубий.
            У заході взяли участь голова Гайсинської райдержадміністрації Людмила Головашич, голова районної ради Віталій Савчук та його заступник Оксана Матвієнко, голова Гайсинської районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Микола Поворознюк, начальник відділу культури молоді та спорту Гайсинської міської ради Микола Ричков, ліквідатори аварії та переселенці, засоби масової інформації.
 
 
           Перед присутніми виступили керівники районів. Посадовці висловили слова вдячності – ліквідаторам аварії, за врятовані мільйони життів, наголосили, що нашим священним обов’язком є пам’ять про тих, кого немає поряд з нами, хто не вагаючись, взяв участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
          Торкнулася Чорнобильська біда і Гайсинщину. Вже 35 років ми вшановуємо людей, які, ні на мить не вагаючись, вступили у двобій із некерованим атомом. На жаль, їхня кількість з кожним роком невпинно зменшується і лише пам’ять не стирається у людських душах.
 
       Також сьогодні відбулося нагородження учасників аварії та потерпілих внаслідок аварії Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради за вагомий внесок у справу цивільного захисту населення, активну участь у роботі Гайсинської районної громадської організації „Союз Чорнобиль” та з нагоди 35-річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
         Для присутніх звучали пісні у виконанні сімейного дуету Андрія та Наталії Погрібняк.
 
Також у фойє будинку культури працівниками центральної районної бібліотеки було оформлено книжкову виставку «Полинове причастя України».
             Хвилиною мовчання вшанували героїв Чорнобильської катастрофи, було покладено квіти до пам’ятного знаку Героям Чорнобиля у Сквері Слави.
               Учасники заходу також відвідали районний народний музей «Пам’ять Чорнобиля», що діє у м.Гайсин. 
Де директор музею Поаворознюк М.І. провів екскурсію і ознайомив усіх з експонатами музею. 
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий