До Дня жіночої емансипації

Виставка подорож в Гайсинській центральній бібліотеці до Дня жіночої емансипації
30 травня – День жіночої емансипації (День емансіпе)
                  В читальній залі центральної бібліотеки представлено
виставку подорож сторінками історії
“Ти – жінка, і цим ти права”.
                    Емансипація жінок — це надання жінкам рівноправності в суспільному, трудовому та сімейному житті.
                 Рівноправність передбачає право жінок на освіту, право обирати і бути обраною до державних органів влади, право на працю і рівну зарплату з чоловіками. Є дві версії виникнення цього свята, перша – цього дня в 1431 році була спалена на вогнищі Жанна Дарк, друга – у 1932 році 30 травня у Німеччині був прийнятий “Закон про юридичне становище жінок-чиновників”.
                                                                           Емансипація народжує таке поняття, як «фемінізм».              
Якщо процес емансипації передбачає звільнення від гніту і залежності, то фемінізм – це суспільно-політичний рух, метою якого є надання жінкам всієї повноти громадянських прав.
               Емансипаційні змагання жінок у різних країнах досить схожі між собою за метою й формами, навіть якщо вони визрівають і проявляються в різні історичні періоди.
               Сьогодні багато людей вважає емансипацію жінок – нормальним явищем. Досягненнями емансіпе є право жінок голосувати на виборах, отримувати освіту, обирати роботу за власним бажанням, займати керівні посади, створювати власний бізнес, будувати політичну кар’єру.
             
              А взагалі в усі епохи серед жінок були особистості з сильним характером і гострим розумом, які досягали вершин завдяки таланту, цілеспрямованості, гнучкості. Вони хотіли бути особистостями і ставали ними.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий