Найперша й найголовніша окраса і гордість нашого краю – його люди. Є ким пишатися гайсинчанам. Ніколи не забувають вони своїх талановитих земляків.
Серед найвидатніших уродженців Гайсинщини є Гнат Трохимович Танцюра – український фольклорист, етнограф і педагог, який належить до видатних збирачів усної народної творчості.
Про гарячу любов наших сучасників до знатного фольклористика, вшанування його пам’яті свідчить той факт, що 10 березня 1990 року у м. Гайсині було урочисто відкрито його музей-садибу, з тих пір стежка до неї не заростає, а 10 червня вона вкривається квітами – саме цього дня, в день народження Гната Трохимовича, вдячні нащадки віддають йому шану.
Доземно вклоняючись одному із стовпів вітчизняної фольклористики Г.Т. Танцюрі, на Гайсинщини у 1988 році вперше було вирішено провести районне свято фольклору на його честь.
Згодом воно перетворилось на обласне свято української народної пісні, яке збирає аматорів усіх районів Вінниччини.
Вже вп’яте буде проходити Всеукраїнський фестиваль-конкурс автентичних колективів на приз Г. Танцюри. В Гайсині збираються фольклорні колективи з багатьох куточків Вінниччини і 8 областей України. І тоді дзвінкі пісні стоголосо залунають повсюдно, велично, на повну силу, засвідчуючи, що народні надбання і традиції постійно передаватимуться з покоління в покоління.
До цієї видатної події було підготовлено краєзнавче дослідження з історії проведення фестивалів і свят «Народній пісні жити».
Тож, пропонуємо переглянути його і поринути і світ народної творчості, віддати шану Гнату Танцюрі, який зібрав і зберіг пісні-перлини рідного краю.