Елемент нематеріальної культурної спадщини “Великодні веснянки села Новоселівка” занесено до обласного переліку елементів НКС

Елемент НКС Великодні веснянки села Новоселівкаjpg

              Зберегти багатство народної культури українців – основу нематеріальної культурної спадщини України – є сьогодні одним із пріоритетних завдань Міністерства культури України.

             У 2018 році до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України було внесено елемент «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки».

           І ось знову у 2021 році наша громада поповнилась ще одним елементом нематеріальної культурної спадщини “Великодні веснянки села Новоселівка”, який занесено до обласного переліку елементів НКС.

             Ці унікальні елементи існують і безперервно функціонують у соціокультурному середовищі Подільського краю.

 

             Для жителів села Новоселівка та й Бубнівського округу ще однією із приємних новин стало те, що елемент нематеріальної культурної спадщини “Великодні веснянки села Новоселівка” занесено до Обласного переліку елементів НКС.

                3 червня 2021 року в м. Вінниця відбулося засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Департаменті гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації.

           За висновками ради “Великодні веснянки села Новоселівка” відповідають визначенню “елемент НКС” та буде занесений до обласного переліку.

              На розгляд комісії було представлено Облікову картку елемента, фото і відеосюжети святкових дійств.

          Найбільш емоційний був перегляд відеоролика, у деяких членів ради були навіть сльози на очах. Адже на відео дійсно відображається самобутність обряду, передавання від покоління до покоління…

            Переглянути короткий ролик і фото з проведення великодніх забав в цьому році Ви зможете, завітавши на нашу сторінку в соціальній мережі – фейсбук, щоб поринути у ту святкову атмосферу великодніх забав

          Також було підготовлено відеоекскурс “Святкові передзвони великодніх веснянок”, де подано інформацію про проведення дійства.

          Щоб відобразити передачу цього обряду від покоління до покоління було зроблено відео-презентацію із фото за всі роки проведення дійства( на жаль не всі фото збереглися).

         Велика вдячність всім причетним до нашої загальної справи по збереженню нематеріальних культурних цінностей нашого краю і України!!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий