Про творчий всесвіт, ім’я якого – бубнівська кераміка говорили під час проведення інвентаризації елементу НКС “Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки”

18

               24 липня до нашого славного гончарного краю, в осередки подільської кераміки –

 Бубнівку і Новоселівку завітали гості із столиці та міста Вінниці. А саме Троян Валентина Генадіївна – заступник начальника управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації, Дем`ян Валентина Володимирівна – заступник директора ГО «Центр розвитку демократії через культуру», акредитованої ЮНЕСКО, Морозова Наталія Іванівна – начальник відділу нематеріальної культурної спадщини Українського центру культурних досліджень, Бугай Сергій Олександрович – провідний методист з виставкової діяльності.

        Саме ці спеціалісти склали робочу групу з проведення інвентаризації елементу нематеріальної культурної спадщини «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки».

               У травні 2018 року традицію орнаментального розпису бубнівської кераміки було включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

       Протягом робочого візиту відбулися зустрічі з носіями, подавачами елементу нематеріальної культурної спадщини. Місцевими жителями та майстрами гончарного мистецтва. Адже саме Фросина Міщенко та Тетяна Шпак є носіями безцінних знань, автентичної традиції у сучасності, зберігачами, а також наставниками для багатьох послідовників, носіїв елементу «бубнівський розпис».

             В Бубнівці їх гостинно зустрів начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Микола Леонідович Ричков.

        Гості відвідали Бубнівський Будинок культури. Де їх щиро зустріли директор Будинку культури Олена Каращенко та бібліотекар Наталія Момот. Вони ознайомили їх з тими гончарними надбаннями, які зберігаються в них у закладі.

           Потім Бубнівської середньої школи, де їх радо зустріли заступник директора з виховної роботи Ірина Коваленко і керівник гуртка Надія Яковенко. При школі діє гурток художньої кераміки «Співоча глина», керівник гуртка Надія Олексіївна, учитель іноземної мови та літератури.

         В гуртку займаються учні 5-11 класів. Частим гостем гуртка є директор Новоселівського музею гончарного мистецтва(музею-садиби братів Герасименків), Заслужений майстер народної творчості Тетяна Іванівна Шпак, яка знайомить дітей з історією розвитку бубнівської кераміки, показує і навчає основним елементам бубнівського розпису.

            Також Надія Олексіївна провела цікаву екскурсію кімнатою-музеєм Міщенко Фросини Іванівни.

           Розповіла про всі експонати та стенди, присв`ячені життєвому та творчому шляху майстрині.

           Потім Тетяна Іванівна запросила гостей до своєї мастерні, де всі мали змогу оглянути її вироби та подивитися, як зароджуються керамічні вироби. А також  зробити фото та відео фіксацію усіх виробів майстрині. Вони багато часу спілкувалися із майстринею гончарного мистецтва Тетяною Іванівною Шпак. Бо саме її вироби зачаровують своєю простотою, довершеністю та оригінальністю. Майстриня дотримується славних традицій своїх наставників, але водночас виробила свій стиль, що відрізняє її роботи від виробів інших гончарів.

           А після помандрували в мальовниче село Новоселівку, де найперше завітали до музею гончарного мистецтва (музею-садиби братів Герасименків). Де директор музею Тетяна Іванівна провела змістовну екскурсію і познайомила усіх присутніх з експозиціями музею, в яких зібрані роботи новоселівських гончарів кінця ХІХ століття, вироби сучасних бубнівських гончарів, а також учасників Всеукраїнських пленерів і обласних семінарів-практикумів з народного гончарства «Бубнівська кераміка».

            Творчі зустрічі продовжилися на території Новоселівського сільського клубу, де їх зустріла завідуюча клубом Надія Каращенко, яка запросила їх до музейної кімнати.

Вона ознайомила з усіма гончарними надбаннями, які зібрані нею в музейній кімнаті, щоб зробити фото та відеофіксацію гончарних виробів відомих гончарів.

 

             Відвідувачі були щиро вражені тією проробленою роботою в збиранні та збереженні експонатів, які в музейній кімнаті.

               Велике захоплення викликали і картини Миколи Бабака,

                який крім гончарства ще й малював чудові картини.

        Було оформлено інформаційний перегляд “Гончарство нашого краю”,  де були представлені відомості

про майстрів-носіїв елемента нематеріальної культурної спадщини

та їхні вироби.

         

                 Але найбільше емоцій та зацікавленості у гостей залишила зустріч із найстаршою майстринею, Заслуженим майстром народної творчості Міщенко Фросиною Іванівною, яка нещодавно відзначила свій чудовий 95-їй ювілей.

          Орнамент бубнівських і новоселівських гончарів набирає силу в творчості молодої генерації майстрів, які утверджуються на даний час і прославляють традицію «бубнівського розпису». І саме до цих майстрів помандрували наші гості аби ще більше дослідити та ви вивчити питання життєдіяльності елементу нематеріальної культурної спадщини «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки».

          Сподіваємось, що ця зустріч залишиться у пам`яті та серцях людей, які зацікавлені у збереженні цього елементу. А традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки стане поширеним явищем сучасного мистецтва народної кераміки.

 

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий