Виставка хронологія «Свята моя Київська Русь»

Картинка до Хрещенення Руси
«Благословенний Господь Ісус Христос, що полюбив
Руську землю і просвітив її хрещенням святим»
(Повість минулих літ)
               День Хрещення Київської Русі – державна пам’ятна дата, що відзначається щорічно 28 липня – у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День Хрещення Київської Русі».
                 У 988 році князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Русі та хрестився сам з дружиною. А за дійство, яке відбулося у водах Дніпра, коли хрещення прийняли усі, князя люди стали звати «Великим».
              Володимир Великий хотів об’єднати землі, централізувати владу, змінити світогляд людей та підкреслити значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства. Згідно з «Повістю минулих літ», київський князь Володимир Святославич під час Хрещення народу промовив таку молитву: «Боже Великий, що сотворив небо і землю! Поглянь на новії люди свої! Дай же їм, Господи, узнати Тебе, істинного Бога, як ото узнали землі християнськії, і утверди в них віру правдиву і незмінную. А мені поможи, Господи, проти врага – диявола, щоб, надіючись на Тебе і на твою силу, одолів я підступи його!».
             До цієї важливої події в історії нашої Держави в центральній районній бібліотеці представлено виставку хронологію «Свята моя Київська Русь». 
В відділі юнацтва було організовано книжкову виставку
” Релігійна культура України : повір’я , традиції, звичаї “.
В Кисляцькій бібліотеці було оформлено перегляд літератури  “День хрещення Русі: погляд через віки”.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий