Пам’ять геніального земляка Василя Стуса вшанували на Гайсинщині

смчямсмс
“Змагай, знеможений життям,
неможений, змагай!»
            Саме ці слова борця за незалежність України, видатного українського поета XX століття, перекладача, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисника, стали гаслом в боротьбі за правду, волю та свободу українського народу – Василя Стуса.
            Його життя – це тернистий шлях до безсмертя, шлях пошуків та поневірянь, роки проведені далеко від дому, від Батьківщини.
           3 вересня 2021 року у с. Рахнівка на Батьківщині Героя України Василя Семеновича Стуса відбувся мітинг з нагоди 36- ї річниці смерті нашого земляка, незламного лицаря правди і свободи, видатного поета, перекладача, дисидента, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисник та борця за незалежність України.
          В заході взяли участь міський голова Анатолій Гук, заступник міського голови Ігорь Пашистий, заступник голови районної державної адміністрації Дмитро Альчук, начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Микола Ричков, староста Чечелівського старостинського округу Анатолій Штельмах, працівники культури, засоби масової інформації, педагоги та учні місцевої школи.
               Керівники громади та району поклали квіти та низько схилити голови біля пам’ятного знаку Василю Стусу.
На мітингу виступили міський голова Анатолій Гук, директор музею Дмитро Омелянчук, заступник голови районної державної адміністрації Дмитро Альчук, які оповідали біографічні відомості, ділилися своїми думками щодо творчості поета та закликали молодь берегти у серцях пам’ять про таких видатних людей краю, як Василь Семенович Стус.
             Учасники народного аматорського жіночого ансамблю Рахнівського сільського Будинку культури подарували чудові музичні композиції в пам’ять свого земляка.
             Шанувальниця творчості Василя Стуса продекламувала один зі своїх віршів, присвячений рідному краю.
Заключною музичною композицією була пісня “Я любив Україну” у виконанні соліста міського Будинку культури Ігоря Дорца.
           Директор музею Василя Стуса Дмитро Омелянчук провів екскурсію та ознайомив усіх присутніх з експонатами музею, які розкривають життєвий та творчий шлях борця за свободу, патріота, вірного сина Батьківщини.
         Ім’я поета на віки стало символом духовної незламності та свободи українського народу, закарбувалось червоним рядком у пантеоні його героїв. Як писав Василь Семенович: “Митець потрібен своєму народові та й усьому світові тільки тоді, коли його творчість зливається з криком нації”.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий