ЕКОФЕСТ на Гайсинщині.

Екофест на Гайсинщині
11 вересня в у Долині учасників бойових дій в с. Мар’янівка відбувся  
11 вересня в у Долині учасників бойових дій в с. Мар’янівка відбувся екофестиваль під гаслом Укрпромінвест -АГРО та МХП “Прозорий бізнес за чисте довкілля».
Прекрасна ідея, злагоджена організація, цікаві конкурси, чудова концертна програма, гарне місце, прекрасна погода – все сприяло успіху першого такого заходу в нашій громаді.
Щирі слова подяки висловлюємо ініціаторам та організаторам фестивалю.
Працівники закладів культури району та сільських громад прийняли активну участь у проведенні свята під вмілим керівництвом
начальника відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Миколи Ричкова.
           Світлиці кожного старостинського округу передавали колорит української оселі.
 
           Вишиті рушники, картини, одяг, а також вміло змайстровані місцевими умільцями предмети домашнього вжитку: мисники, глечики та інші побутові речі можна було побачити в світлицях.
                    В кожній світлиці зустрічали гостей фестивалю із запашними короваями.
            Господині та господарі світлиць гостинно пригощали охочих смачними стравами та випічкою та у розповідях та у віршах презентували особливості своєї громади.
          Гайсинський край пісенний, багатий талантами, щедрий на прекрасні традиції, справжні скарби декоративно-прикладного мистецтва. 
              Це земля співачки з народу Явдохи Зуїхи та фольклориста Гната Танцюри. Нашою гордістю є Василь Стус – відомий український поет.
             У сузір’ї талантів краю чільне місце посідають знамениті новоселівські видатні майстри – брати Яким та Яків Герасименки. Справу братів продовжила їхня племінниця, Заслужений майстер народної творчості України Фросина Міщенко, яка вміло передала свої знання Заслуженому майстру народної творчості України Тетяні Шпак.
Тетяна Іванівна дотримується славних традицій своїх наставників у розписі бубнівської кераміки, але виробила і свій власний стиль.
Гордитися ми і тим, що в 2018 році елемент нематеріальноїкультурної спадщини “Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки” був занесений до Національного переліку елементів НКС.
Завітала на екофестиваль Тетяна Шпак. Її гончарні вироби привертали увагу відвідувачів фестивалю. Гості мали змогу придбати чудові миски, кухлики, коники і свистунці.
 
          Також на свято завітала Раїса Біла зі своїми ляльками і виробами із солоного тіста.
Борис Павлюк зі своїми учнями продемонстрували свої вміння із плетіння кошиків із лози гостям фестивалю.
Лідія Бондаренко презентувала вироби з натуральних продуктів – фруктову пастилу.
Наталія Яременко також завітала на екофестиваль, де продемонструвала чудові вироби із природніх матеріалів, які напередодні змайструвала зі своїми доньками.
Так як громади завітали на екофестиваль то в кожній світлиці були преставлені роботи із природніх матеріалів та екологічних продуктів.
Такі як картини із круп, вироби із дерева, соломи та сіна, овочеві корзини та ін…
 
Працівники районних бібліотек теж завітали на екофестиваль, де оформили світлицю Гайсинської об’єднаної територіальної громади.
На якій представили різноманітні вироби з природного матеріалу, дитячі поробки, роботи майстрів та книги, які безпосередньо торкаються теми екологічних загроз.
 Також працівниками бібліотеки для дітей було організувано майстер клас для дітей на тему «Друге життя побутового сміття».
     Велику увагу гостей фестивалю привернули дитячі роботи, які були представлені на розгляд членів журі, які згодом підвели підсумки та нагородили переможців.
        Після офіційної частини для гостей фестивалю працівники міського Будинку культури та сільських закладів культури разом із учасниками художньої самодільності підготували святковий концерт з піснями, танцями.
           
               Доброзичлива атмосфера, прекрасний концерт, сприяли гарному настрою та позитивними емоціям.
             І ось в Гайсинській громаді пройшов перший «ЕКО –ФЕСТИВАЛЬ», який, маємо надію, стане традиційним в нашій місцевості.
           Залишається лише сподіватися, що в свідомості наших людей нарешті міцно оселиться розуміння того, що природа – наш дім і чисто не там де прибирають, а там де не смітять.
              Тож всім нам доброго здоров’я, радості від життя, творчої наснаги та чистого довкілля!!!
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий