11 вересня працівники культури Бубнівського старостинського округу разом із директором Новоселівського музею гончарного мистецтва (музею-садиби братів Герасименків) Тетяною Шпак завітали на екофестиваль в долину учасників бойових дій в с. Мар’янівку, де презентували світлицю округу і свій гончарний край.
Бубнівький край – має невичерпну скарбницю самобутніх народних звичаїв, традицій та обрядів. Славиться наша громада своїми талановитими народними митцями.
Про нашу відому на всю Україну і навіть світ бубнівську кераміку ніхто краще не розповість, як майстриня гончарного мистецтва, Заслужений майстер народної творчості України Тетяна Шпак.
Тетяна Іванівна – самобутній митець, яка опанувала весь символічний і знаковий арсенал бубнівських і новоселівських гончарів, глибинно засвоїла знання і надалі продовжує творити свою сторінку в історії народного гончарства Поділля.
Її ім’я знане і шановане в мистецьких колах.
Миски, тарелі,
кухлики, коники
та свищики
Тетяни Іванівни
вражають
своєю
неповторністю
та оригінальністю.
Вона презентувала для шановних гостей наш гончарний край, оповіла про усіх майстрів, що прославляли та і надалі звеличують герасименську спадщину.
Тетяна Іванівна своєї творчістю не дає загинути, відійти в небуття прекрасним традиціям бубнівських гончарів, які є яскравим свідченням самобутнього таланту нашого народу.
У світлиці старостинського округу теж були представлені гончарні вироби Тетяни Шпак.
Найбільшу увагу гостей та організаторів фестивалю привернули незвичні гості із славнозвісної Новоселівки, які завітали також на свято і переконали усіх, що горшки не тільки кашу можуть варити, але й вміють гарно танцювати .
Вони під чудові українські пісні, які лунали зі сцени витанцьовували та ще й підсвистували…
У славних українських традиціях господині пригощали усіх пиріжками
та іншою запашною випічкою, яка була представлена на виставці.