Заходи пам’яті сільських закладів культури до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру

Ми памятаємо Бабин Яр

29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей.

       Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.

     Пам’ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

        До 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру та з метою збереження історичної пам’яті українського народу, увічнення пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру, забезпечення глибокого осмислення історичного минулого українського народу, а також посилення уваги молоді до трагічних сторінок історії держави у сільських закладах культури були проведені відповідні заходи по вшануванню пам’яті тієї страшної трагедії.

       

         Клубні працівники Харпацького СБК оформили тематичну виставку та продемонстрували для учнів школи фільм «Бабин Яр», працівники Бондурівського СК вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до Обеліску Слави, працівники Кисляцького СБК провели годину історії та тематичну виставку.

     У багатьох Будинках культури та клубах були оформлені перегляди літератури та виставки – пам`яті в  Кунянському, Карбівському, Губницькому, Бубнівському Будинках культури, Лад.Хутірському сільському клубі,    та віртуальні виставки “Трагедія Бабиного Яру” (Новоселівський сільський клуб), ”Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий…” (Жерденівський СБК),  “Пам`ять на тлі історії” (Кущинецький СБК) та Гнатівському СК

У пам`ять про трагічні події Другої світової війни   

і з метою вшанування жертв трагедії Бабиного яру

у бібліотеках громади були організовані бібліотечні виставки,

де були представлені матеріали, документи, книги, публікації

з періодичних видань, ілюстрації, що відображають

інформацію про масове знищення  єврейського

населення, а також людей інших національностей,

військовополонених, підпільників, та інших.

       

       У бібліотеках-філіях були організовані бібліотечні виставки: «Погляд у минуле: Бабин Яр», «Бабин Яр: без права на забуття», «Бабин Яр: пам`ять на тлі історії» (Кущинецька бібліотека-філія),


«Бабин яр – біль і втрата України. … (Карбівська бібліотека – філія)

«Трагедія Бабиного яру» (Бондурівська бібліотека-філія)

«Ми завжди будем пам`ятати» (Степаська бібліотека 

         

                                                   ” Бабин Яр. Забуттю не підлягає “   (Бубнівська бібліотека-філія)                                                                 

«Дня пам’яті жертв Бабиного Яру»

(Чечелівська бібліотека)

       

     

             Також відбулися години пам`яті: «Трагедія бабиного Яру», «Їх тисячі лягли у Бабин Яр глибокий» (Кисляцька бібліотека-філія), «Пом`янемо всіх невинно убієнних» та година історії:» (Чечелівська бібліотека-філія), «Голокост від куль».

         

              Крім того на електронних сторінках закладів культури, у мережі Фейсбук були розміщені банери з інформацією про 80 – річчя з часу Трагедії в Бабиному яру, представлені світлини виставок, тощо.  Такі ж банери були розміщені і в приміщеннях бібліотек, Будинків культури та сільських клубів.

 

 

 

 

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий