Інформаційна довідка «Харитон Лебідь – Юрчик»

Харитон Михайлович Лебідь Юрчик      _n
             Нещодавно в газеті «Трибуна праці» була надрукована стаття нашого земляка, відомого краєзнавця Валерія Пилиповича Рекрута «Феномен зятківчанина Харитона Лебідя-Юрчика», про одного із організаторів грошової системи Української Народної Республіки 1917-1921 рр.
        Гайсинська центральна бібліотека, провівши додаткове дослідження підготувала інформаційну довідку «Харитон Лебідь – Юрчик» із серії «Відкриваємо нові імена».
           Адже серед видатних синів українського народу, які народились на Гайсинщині, почесне місце належить Харитону Михайловичу Лебідю – Юрчику – відомому вченому-економісту, громадському діячу, керівникові державної скарбниці, заступнику міністра фінансів УНР.
           Він посідає помітне місце серед державних мужів, які доклали чимало зусиль для створення української грошової системи доби Української революції 1917 – 1921 рр.
Під його безпосереднім керівництвом у 1918 р. було складено перший в історії незалежної України державний бюджет, який у січні 1919 року ліг в основу бюджетної політики Директорії УНР.
   Його прізвищем занотовано перші українські національні паперові гроші: вісім знаків Державної скарбниці і чотири облігації УНР.
              
           Він увійшов у новітню історію України як визнаний фахівець із питань ведення державної бюджетної системи, а також як вітчизняний історик, професор-педагог та автор декількох наукових праць.
                 Ми маємо пам’ятати про нашого земляка і гідно вшановувати його ім’я.
 
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий