Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначили в бібліотеках громади

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

     Початок зими нагадує нам, що в світі крім епідемії коронавірусу, ситуація з ВІЛ-інфекції залишається напруженою впродовж майже 30 років.

         Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітня організація охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністри охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією ВІЛ/СНІД.

          Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу, на жаль, продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі, тому популяризації здорового способу життя, профілактиці приділяється значна увага.

      З нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в центральній бібліотеці оформлено книжкову виставку-застереження «СНІД небезпека реальна чи уявна».  

       

 На виставці представлено книги, які містять інформацію про властивості цього вірусу, про ВІЛ-інфекції та шляхи поширення хвороби, про лікування і профілактику СНІДу, стан захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні і заходи проти епідемії.

     

 Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфекцією, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.

        В Гайсинській центральній районній бібліотеці крім медичної літератури, статтей з періодичних видань на цю тематику є ще книги художнього напрямку.

          Коли читаєш їх, то ніби разом з головним героєм переживаєш його біль і турботи.

      Художні твори дають можливість задуматися над вчинками людей, зрозуміти проблему вірусу імунодефіциту людини, і що не завжди люди винні у тому, що в них таке захворювання.

       Романи Світлани Талан «Коли ти поруч» і Люко Дашвар «Галя без голови» та ін…. Це книги, які нагадують нам про швидкоплинність життя і його цінність. А також показують нашу необізнаність щодо ВІЛ-інфікованих людей.

     

          З метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також, як день пам’яті жертв цього захворювання, в бібліотеках громади були оформлені виставки «Не дай СНІДу шанс» (Губницька сільська бібліотека-філія), “ВІЛ/СНІД- це має знати кожен “(Бубнівська бібліотека-філія) та перегляди літератури та інформаційних матеріалів “СНІД – загроза людства”(Рахнянська бібліотека-філія), бібліотечна викладка ”СНІД – серйозна розмова” (Чечелівська бібліотека-філія).

інформаційна викладка літератури  “СНІД: знати , щоб жити ” (Мар`янівська бібліотека-філія)

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий