Святковий флешмоб у Всесвітній день української хустки

7 грудня - День української хустки

      Всесвітній день української хустки,  а саме флешмоб #зробифотозхусткою знову об’єднав творчу родину працівників культури і показав красу української хустки.

     Ця подія покликана об’єднати жінок незалежно від віку, професії, політичної та національної приналежності. Хустка для української жінки завжди була символом жіночності,  вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом року.

         При цьому хустина для заміжньої жінки була обов’язковим атрибутом. ЇЇ використовували у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало її перехід від дівоцтва та початок заміжнього життя.

   Працівники  Гайсинського міського Будинку культури, активно долучились до флешмобу #зробифотозхусткою з нагоди даної події.

В кожного народу є своя святиня.

А для Українців – вишита хустина

Святий символ щастя й ніжності в серцях

Мов весна квітуча хусточка ось ця!

       Українська хустка – берегиня роду, один із видів українського мистецтва. Їх використання в домашньому побуті українців настільки різноманітне, як і рушників. У недалекому минулому хустка була необхідна і багатому, й бідному, і старому, й малому.

      Хустка, як берегиня роду, була поруч із людиною від народження до останнього подиху. Хустка на хрестинах, на весняних хороводах, на сватанні та вінчанні, на проводах козака на війну…

        До святкового флешмобу долучився жіночий колектив Гайсинської центральної районної бібліотеки.

    Яскравими світлинами в традиційних українських хустках, була прикрашена бібліотечна сторінка в соціальній мережі Фейсбук.

       7 грудня, у день Святої Катерини, українки всього світу кутаються у квітчастий головний убір своїх мам і бабусь.

       Цього дня українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». 

Неймовірно красиві хустини в народному стилі білих, синіх, червоних кольорів уквітчали у Всесвітній день української хустки працівників сільських закладів культури нашої громади.

 

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий