Заходи до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

1

        14  грудня згідно з Указом Президента України щорічно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. І саме цього дня, згадуючи ту страшну аварію, ми віддаємо данину мужності й самовідданості учасників ліквідації її наслідків.

          У цей день ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом.

       В Гайсинській об’єднаній територіальній громаді відбулося покладання квітів біля пам’ятного знаку жертвам ЧАЕС.     

           У заході взяли участь заступник міського голови Ігор Пашистий, начальник відділу культури, молоді та спорту Микола Ричков, представники громадських організацій чорнобильців, ліквідатори наслідків аварії, рідні та близькі померлих ліквідаторів.

           Керівники поклали квіти до Пам`ятного знаку землякам-ліквідаторам аварії  на ЧАЕС та хвилиною мовчання вшанували тих, хто не дожив до сьогодення.

           Це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.

          Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

           Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

   

    До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в центральній бібліотеці представлена книжкова виставка «Народ пам’ятає героїв Чорнобиля», на якій розміщені документальні і художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, статті з періодичних видань про соціальний захист постраждалих в аварії.

        З метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії Чорнобильській АЕС, виховання почуття гідності, гордості за свій народ і подій в історії нашої держави  у сільських закладах культури були оформлені тематичні виставка літератури «Пам`ятаємо! Вони захистили нас!», вистакви-спомин «Полин сльозою омивається душа» (Чечелівська бібліотека-філія), «Чорнобиль: трагедія і подвиг» (Зятковецька сільська бібліотека-філія), історико-тематичні полички «Обпалені пекельним вогнем» (Мелешківська бібліотека-філія).

1

     

1.

1.           

Також були проведені години пам`яті «Героїзм та мужність ліквідаторів аварії на ЧАЕС»(Жерденівська сільська бібліотека), (Кунянська бібліотека-філія) 

      Працівники Ярмолинецького СБК разом із працівниками старостинського округу с. Ярмолинець, відвідали могилу ліквідатора Чорнобильської АЕС Колісніченка М.П.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий