Сьогодні річниця смерті Наталії Гнатівни Громової.

270140618_250400520496638_637173532688879196_n
        29 грудня минає рік як пішла у вічність прекрасна людина, талановита, яскрава, справжня, ініціатор, організатор і багаторічна завідувачка музеєм фольклору Гната Трохимовича Танцюри Наталя Гнатівна Громова. Світла пам’ять про Наталю Гнатівну вічно житиме у створених експозиціях музею, виставках, зібраних музейних предметах, виданих книгах та у наших серцях.
     Народилась Наталія Гнатівна Громова 3 липня 1949 року в м. Гайсині. Навчалась в середній загальноосвітній школі №4. В 1970 році закінчила філологічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту.        Викладала українську мову та літературу в Гайсинській СШ№2, Гайсинському медичному училищі. З 1990 року – директор музею – садиби Гната Танцюри, а з 1993 року була завідучкою музеєм фольклору Гната Танцюри.
   Особливу увагу Громова Н.Г. приділяла пошуковій роботі з дослідженням фольклорної, етнографічної, педагогічної діяльності Гната Танцюри та Явдохи Зуїхи.
      В своїй роботі майстерно висвітлювала джерела духовності, пропагувала вивчення народознавства, пісенного багатства краю, досліджувала скарбницю усної народної творчості – неоціненну колекцію подільського фольклору.          Проводила в музеї змістовні екскурсії, літературно-мистецькі вечори, брала участь в проведенні фольклорного свята з метою відродження та збереження багатовікової спадщини українського фольклору, а також сприяння подальшому вивченню творчої діяльності Гната Танцюри.
      Громова Н.Г. була автором багатьох тематичних стаціонарних та пересувних виставок, відкритих у музеї та поза його межами. Також музей очолюваний нею – був активним учасником Всеукраїнських фестивалів-конкурсів автентичних колективів та обласних свят фольклору на приз Гната Танцюри.
       У 2007 році Громова Н.Г. при спонсорській допомозі видала книгу Г.Т.Танцюри «Зятківці. Історико-соціологічні нариси».
     У 2008 році вийшов у світ путівник «Меморіальний музей-садиба Г.Т.Танцюри», автором і укладачем якого є Наталія Гнатівна.
  За сумлінну працю неодноразово нагороджувалась грамотами управління культури і туризму облдержадміністрації, відділу культури, молоді та спорту Гайсинської райдержадміністрації.
    Наталія Гнатівна Громова у своїй роботі продовжувала наукове подвижництво Гната Танцюри, являючи і зберігаючи нам його неоцінену спадщину, розкриваючи у своїй роботі все нові грані його таланту. Продовжуючи працю свого батька, вона також по краплині збирала і зберігала пісенний скарб свого народу, щоб передати у спадок майбутній поколінням.
         Світла пам’ять про Наталю Гнатівну назавжди залишиться у пам’яті вдячних земляків.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий