Пам’ять геніального земляка Василя Стуса вшанували на Гайсинщині.

Свято Василя в селі Рахнівка

      Вшанування пам’яті Василя Стуса — це традиція, яка об’єднує українців різного покоління. Поет відзначився не лише своєю літературною, а й громадською діяльністю, що стало прикладом для наслідування активістів сьогодення. 

     І знову ми поїхали на Батьківщину великого українського поета та патріота рідної землі Василя Стуса.в село Рахнівку. Щоб завітати до криниці, яка напоїла поета своєю правдою, до музею, де зберігаються побутові речі та творчий доробок Василя Стуса.

      А також зустрітися із людьми, які в цьому маленькому селі оберігають та примножують пам`ять про свого земляка. І разом із ними відзначити 84-ту річницю від дня народження Героя України, правозахисника Василя Семненовича.

        На зустріч із земляками поета сьогодні завітали міський голова Анатолій Гук, заступник міського голови Ігор Пашистий, начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Микола Ричков.

        Керівники поклали квіти та низько схилили голови біля пам’ятного знаку Герою України, борцю за свободу, патріоту, вірному сину Батьківщини Василю Семеновичу Стусу.

           Свої вітання надсилали земляки Василя Стуса народний жіночий ансамбль «Берегиня»  Рахнівського сільського Будинку культури.

         Також музичні композиції дарували присутнім учасники народного колективу Чечелівського сільського будинку культури.

       Вітання зі Старим новим роком надсилав глядачам дует міського Будинку культури. Лунала українська пісня у виконанні Катерини Шуляк.

       Кожен рядок віршів Василя Стуса, які продекламували працівники міського Будинку культури, був переповнений стражданнями і болем, але, водночас, випромінював любов до рідного краю.

          Життя і творчість Василя Стуса — це велика Любов до України, до свого народу та абсолютна відданість боротьбі за найвищі ідеали людства.

       Директор музею Василя Стуса Дмитро Омелянчук ознайомив усіх присутніх з експонатами цього унікального музею, які розкривають життєвий та творчий шлях видатної людини. Відвідують музей односельці, молодь, діти, гості з районного та обласного центрів, всієї України.

           Також музей отримав подарунок від пошановувача творчості Василя Стуса – чудовий портрет Василя Стуса.

      Без жодних вагань і сумнівів варто сказати, що Василь Стус є гордістю України, його славне ім’я навіки закарбовано в історію нашої держави!

           Світла і вічна пам’ять незламному українцю!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий