Зустріч-обговорення “Роль освіти в охороні НКС – показники, програми інструменти, головні зацікавлені сторони”.

Нематеріальна культурна спадщина - онлайн-зустріч із Тетяною Шпак

      З ініціативи громадської організації «Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитованої в ЮНЕСКО, Державної установи «Український центр культурних досліджень» та за участі Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти, Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти    14 січня 2021 року відбулася онлайн зустріч-обговорення на тему: Роль освіти в охороні НКС – показники, програми, інструменти, головні зацікавлені сторони.   

        Таке обговорення проведено в межах підготовки Періодичного звіту України з питань виконання Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини.

         Працівники відділу культури, молоді та спорту, які відповідають за нематеріальну культурну спадщину, взяли участь у онлайн зустрічі-обговоренні “Роль освіти в охороні НКС – показники, програми інструменти, головні зацікавлені сторони”.

           Також до зустрічі приєдналися носії елемента нематеріальної культурної спадщини “Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки” – Тетяна Шпак, Наталія Лавренюк, Василь Рижий та ін…

        Так як основним питанням було роль освіти в охороні НКС, то звісно в обговоренні брали участь і педагогічні працівники ЗЗСО I-III ступенів села Бубнівка.

         При школі діє гурток “Співуча глина”, на заняттях якого дітей ознайомлюють з технікою створення і розпису гончарних виробів. На заняття приходить майстриня гончарного мистецтва, Заслужений майстер народної творчості України Тетяна Шпак, яка знайомить педагогічних працівників та дітей з основами розпису бубнівської кераміки та надає практичні заняття.

         Також велику роль в охороні елемента НКС “Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки” відіграє Тульчинський фаховий коледж культури. Адже там на заняттях, носії елемента Наталія Лавренюк та Василь Рижий, які є викладачами в училищі, навчають студентів створенню гончарних виробів.

          А також в Тульчині створено ГО ” КерамАРТмісто”, директор Роман Грималюк.

         Всі ці освітні заклади та організації відіграють велику роль в охороні елементу НКС “Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки”.

         Обговорювалися питання, відповідно до опитувального модулю ЮНЕСКО:

  • якою мірою формальна та неформальна освіта сприяють передачі знань і навичок і виховують повагу до нематеріальної культурної спадщини;
  • якою мірою НКС та її охорона інтегровані в початкову і середню освіту, включені до змісту відповідних предметів і використовуються для викладання і виховання поваги до власної та чужої НКС;
  • якою мірою вища освіта розвиває практикування і передачу НКС, а також вивчає її соціальний, культурний та інші виміри;
  • якою мірою політика, законодавство і адміністративні заходи у сфері освіти відбивають розмаїття НКС та важливість її охорони та втілюються в життя.

        Це перше з низки обговорень, присвячене одному з головних інструментів охорони культурної спадщини – освіті та цілям сталого розвитку.

   Дякуємо організаторам даної зустрічі-обговорення, за отриману можливість дізнатися більше про освітні програми, які потрібно використовувати в освітньому процесі для забезпечення охорони НКС.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий