Заходи сільських закладів культури з нагоди Дня вшанування пам`яті Героїв Небасної Сотні.

274319625_1358612781242031_7557208285497804687_n

       20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.

       Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.       Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

…і мовчки сотня непокорених героїв

відходила у чисті небеса,

і погляди знесилених мільйонів

дивились вслід братам, батькам, синам;

витає дух нескореної волі,

гримлять щити, молитви і пісні,

рядами рівними між нас ідуть герої,

усі, хто голову поклав в ці темні дні.

 

     20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної сотні. Від часу трагічних подій на Майдані минуло майже 8 років.

     Тому сьогодні ми згадуємо у своїх молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє, про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років.

      З метою належного ушанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності та пробудження патріотизму у дітей і виявлення любові до Батьківщини та її захисників, в сільських закладах культури проведено низку тематичних інформаційно-просвітницьких заходів.

     У бібліотеках були оформлені книжкові виставки «Небесна Сотня – герої нашого часу» (Чечелівська сільська бібліотека-філія), «Небесна Сотня: пам`ятай» (Зятковецька сільська бібліотека-філія), «Герої Небесної сотні» (Карбівська бібліотека-філія), виставки-пам’ять «Небесна сотня в пам’яті навіки» (Бубнівська бібліотека-філія), «Горить свіча, і пам’яті сльоза додолу з неї краплями стікає”(Жерденівська бібліотека-філія), перегляди літератури.

1.\

       На яких представлено книги та  матеріали про трагічні сторінки історії на Майдані 2013 – 2014 років.

    В клубних закладах проведені патріотичні години, години пам`яті, віночок пам’яті «Небесній Сотні – шана і молитви, за чисті душі, що злетіли в небо» (Новоселівський сільський клуб), хвилини пам`яті «Ви завжди будете в наших серцях» (Бубнівський СБК), «Герої не вмирають а стають ангелами» (Кисляцький СК), «Герої не вмирають» (Харпацький СБК), “Хто помирає в боротьбі, той в серцях живе на віки” (Степаський СБК), оформлені інформаційні перегляди “Небесна сотня – в пам’яті навіки” (Новоселівський СК), «Герої не вмирають» (Тарасівський СК), «Пам`ятаємо Героїв Небесної Сотні» (Дмитренківський СК).

1.

     

       

         Діти з цікавістю прослухали історію відзначення цього свята та історичне значення доленосних для України подій ХХІ століття, які відбулися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року.

     

Учасники художньої самодіяльності декламували патріотичні вірші.

      Хвилиною мовчання вшанували Героїв Майдану, Героїв АТО, які померли за світле майбутнє України.

      18 лютого у різних куточках світу пройшла тиха акція «Ангели пам’яті», на якій традиційно паперовими янголами вшановується пам’ять про героїв України різних часів.

      Працівники закладів культури також приєдналися до тихої акції “Ангели пам’яті”.

     Вони разом із учасниками заходів виготовили паперових ангелів, які згодом розвісили на деревах та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

1

1.

1.

Паперові ангели стали символом жахливих подій: смертей, розстрілів.

1.

Ангели все пам’ятають, пам’ятаємо і ми.

       В хвилині скорботи запалили свічу пам`яті.

     Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю священного вогню-частинки вічного. А світло свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони будуть жити в нашій пам’яті.

      Пам’ятаймо подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали життя за вільне наше майбутнє, за волю України!

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий