Екскурсія до музею АТО.

Музей АТО. Екскурсія.
         Учні Кисляцької спеціальної загальноосвітньо школи-інтернат І-ІІІ ступенів завітали до музею АТО до дня сьомої річниці виведення українських військ з Дебальцевого.
     Дітки поспілкувались з учасником бойових дій АТО Голованьом Андрійом Васильовичом, який провів їм екскурсію та розповів про події українсько-російської війни.
        У січні-лютому 2015 року відбувся черговий виток загострення в районі АТО. Найбільш складна ситуація склалася в районі Донецького аеропорту та Дебальцевого.
   Бойовики, маючи підтримку підрозділів Збройних сил РФ, намагалися будь-якою ціною ліквідувати Дебальцівський виступ та захопити Донецький аеропорт, тим самим примусивши Україну йти на політичні поступки під час переговорного процесу стосовно особливого статусу Донбасу, амністії для бойовиків, а також термінів і порядку проведення виборів до органів місцевого самоврядування.
            Українські захисники мужньо вели важкі бої з противником. Саме значні втрати, яких зазнав агресор, змусили його відмовитися від подальших наступальних дій.
       Враховуючи, що підрозділи сил АТО на Дебальцівському напрямку виконали усі визначені завдання, а також обстановку, що склалася, о 13:00 18 лютого 2015 року Верховний головнокомандувач віддав наказ скоординувати під керівництвом начальника Генштабу операцію із планового організованого виходу українських військ з Дебальцевого.
          Близько 2,5 тис. солдат вийшли з міста, забравши техніку та знищивши залізничні колії та об’єкти транспортної інфраструктури – наші військові остаточно вийшли з Дебальцевого. Саме завдяки тому, що вони так довго утримували місто, і так виснажили ворога, – бойовики не змогли пройти далі й захопити ще більше української землі.
           За даними Генерального штабу ЗСУ, з 15 січня до 18 лютого під Дебальцевим загинуло 110 військовослужбовців, ще 270 було поранено, 7 – взято в полон, а 18 – зникли безвісти.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий