Заходи проведені в бібліотеках Гайсинської ЦБС до Дня рідної мови.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

        Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

      Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.

           З нагоди свята в центральній бібліотеці розгорнута книжкова виставка: «Мова кожного народу – жива схованка його духу». На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.

        Мета цієї виставки – поглибити знання про мову, як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови, як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

          У відділі юнацтва було представлено книжкову виставку “Краса і сила української мови” та проведено вікторину “Не бійтесь заглядати у словник” . Наша рідна мова багата на прислів’я, приказки, загадки, фразеологізми.

          Багато українців вживають їх щодня, знають, якою приказкою чи фразеологізмом прикрасити свою розповідь. 

       

 

Тому присутні із задоволенням

зіграли в гру

“Показуха”,

продовжували прислів’я,

відгадували загадки.

 

 

 

       Також, на передодні Дня рідної мови, працівники бібліотеки-філії для дітей м. Гайсин завітали до учнів 1 класів продовженої групи школи – ліцею № 7 м. Гайсин, на мовну карусель «Мова – живе коріння роду і народу».

 

         Дітлахи здійснили невеличкий екскурс в історію української мови, з захватом прослухали фольклорну хвилинку, а потім вся увага була прикута до перемоги в конкурсах, забавах, іграх.

          А головне – звучала щира, рідна, казкова, барвиста українська мова, адже любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

     До цього свята у сільських бібліотеках громади оформлені бібліотечні виставки «Українська мова – диво калинове», (Чечелівська сільська бібліотека-філія), “Мови нашої слова, наче музика жива”, книжкова виставка», «Рідна мова моя, калинова» (Жерденівська бібліотека-філя), «Красуйся мово наша рідна « ((Зятковецька сільська бібліотека-філія), «Моя чарівна і співуча українська мов» (Мар`янівська сільська бібліотека-філія).

1.

     

     На виставках представлені матеріали, в яких висвітлюється історія однієї

з наймилозвучніших мов світу – української.

          В Мар`янівській бібліотеці відбувся захід з членами літературного клубу «Джерельце».

          Нехай наша рідна мова стане надбанням, щоб її шанували, вивчали та говорили нею.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий