Свято Великодня в бібліотечних закладах громади.

278584692_1390270524823171_5365099389326690358_n

     Цієї неділі, 24 квітня, православні християни святкують Великдень. Це світле свято в пам’ять про диво Воскресіння Сина Божого відзначається християнами всього світу протягом багатьох століть.

       Для українців Великдень — основне річне свято. Його традиції передаються з покоління в покоління, і багато з них виконуються і в наш час.

    Основна ознака Великодня — писанка, яка в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність. Тому, готуючись в часі Великого посту до гідної зустрічі Пасхи, українці протягом тижня  печуть паски, красять крашанки,пишуть писанки.

  Виготовляли великодні писанки і в бібліотечних установах громади. Чого тільки варте розфарбування писанок. Писанка – це неповторне багатство… символ краси і життя. Писанка – найвеличніший символ великодніх свят.

   Тож напередодні Великодніх свят, у бібліотеці-філії м Гайсин відбувся бібліотечний майстер-клас «Писанковий калейдоскоп».

1.

   Бібліотекарі підготували дітям заготовки великодніх яєчок, а діти з кольорового паперу, декоративних серветок вирізали фігурки.

     Виявляється, щоб створити оригінальні святкові прикраси потрібно зовсім небагато часу, кольоровий папір, серветки, ножиці, клей і найголовніше – бажання та фантазію.

     Бібліотечний майстер-клас був цікавий та приніс багато задоволення для малечі.

     Прикраси зроблені дитячими руками, вийшли дуже милі та зворушливі

     Також писанки малювали юні користувачі Зятківецької сільської бібліотеки-філії.

До уваги користувачів бібліотеки було презентовано виставку «У мить святого Воскресіння».

     

    В Ярмолинецькій бібліотеці до Великодня діти малювали листівки “Великодній малюнок захиснику України”.

 Всі листівки разом з випічкою, приготовленою жителями села, були відправлені нашим захисникам.

  Щоб згадати пов᾽язані з Великоднем народні й сімейні звичаї у  бібліотеці – філії для дітей м. Гайсин  розгорнуто книжкову виставку – вернісаж «Писанковий сад».

    У Гайсинській центральній бібліотеці організовано святкову  виставку «Диво із див – українська писанка» та було підготовлено презентацію «Традиції святкування Великодня в Україні».

    У Бубнівській  бібліотеці оформлено виставку – інсталяцію «Великдень іде, радість несе».

    Свої великодні прикраси продемонструвала бібліотекар Жерденівської бібліотеки-філії, оформивши великодню експозицію  «Весна йде наповнена чудес – Христос Воскрес!».

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий