Народні (зразкові) аматорські колективи

по Гайсинському міському Будинку культури:

Духовий оркестр 

керівник Бондар Микола Данилович

 Хоровий  колектив ім. М.Горошка

керівник Бурякова Тетяна Василівна

      Колектив створений у 1983 році Михайлом Дмитровичем Горошко. Вже 39 років колектив дарує пісенне багатство нашого народу, є духовним обличчям і своєрідною візитівкою Гайсинщини.

     У 1987 році колектив здобув почесне звання “народний аматорський”. Крізь усю творчу ниву репертуару червоною ниткою проходить українська народна пісня, яка йде від самого серця, пронизана народною мудрістю.

     З 2012 року керівником  хорового колективу є Тетяна Василівна Бурякова. На сьогоднішній день колектив налічує 30 учасників. Це люди різного віку та професій, яких обєднує любов до пісні, української національної культури .

     Особлива увага приділяється репертуару, який нвлічує більше 50- ти творів. Він складається із творів різних стилів: від народної класики Миколи Леонтовича та Гната Танцюри, ураїнських народних пісень до творів сучасних композиторів і пісень місцевих авторів. Окрасою програми хору є козацькі пісні

   У колективу глибоко шанують і люблять народну пісню – невичерпне джерело творчості, які виконують учасники із супроводом і акапельно. Професійного рівня виступам колективу додає робота концертмейстера Миколи Лазаренка та оркестрової групи хору, що створюють неповторну красу акомпанементу, збільшують художню виразність звучання хору.

    Хоровий колектив здійснює активну творчу діяльність. У творчому доробку численні обласні, районні огляди, фестивалі та свята.

   У 2021 році за вагомий внесок у розвиток хорового мистецтва Вінниччини, відродження та збереження фольклорної спадщини нашого краю та з нагоди 30-ї річниці Незалежності України колектив був занесений на міську Дошку пошани “Гордість міста”

 

Хоровий колектив ветеранів війни і праці

керівник Бурякова Тетяна Василівна

      Народний аматорський хор ветеранів війни та праці створений у 1999 році. Засновником і організатором був Михайло Ізраїлович Дорц. Вже згодом у 2002 році колективу було присвоєно почесне звання “Народний аматорський”. З 2009 року колектив очолює Тетяна Василівна Бурякова.

   До складу колективу входять діти війни, ветерани праці віком від 60 до 87 років. Всі 20 учасників хору складають при хорі чоловічу вокальну групу, дуети та тріо.

   В репертуарі колективу понад 40 творів різної тематики – від військово-патріотичних пісень, пісень про Україну, народних пісень до творів сучасних композиторів. 

     У 2017 році колектив був занесений на міську Дошку пошани “Гордість міста”.

    Хоровий колектив постійно виступає на обласних та міських святкових заходах. Займається патріотичним вихованням дітей та молоді в учбових закладах міста.

  Залюбки відвідують та співають для підопічних  Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Фольклорний колектив «Рідня»

керівник Горошко Лідія Федорівна

Жіноче вокальне тріо

керівник Захарова Дар’я Олександрівна

Драматичний колектив

керівник Чучко Олена Володимирівна

Чоловіче вокальне тріо “Чорнобривець”

керівник Погрібняк Андрій Анатолійович

Колектив естрадно-спортивного танцю «Блискавка»

керівник Поздоровкіна Алла Миколаївна

Ансамбль народних інструментів «Дивограй»

керівник Цехмейструк Галина Михайлівна

Фольклорний дитячий ансамбль «Зозулята»

керівник Грабовська Олеся Юріївна

Кіностудія “Дебют”

керівник Литвенюк Петро Миколайович

Фотостудія «АРТ»

керівник Поляруш Олена Дмитрівна

по Гайсинській музичній школі:

Дитяча студія образотворчого мистецтва

керівник

по сільським закладам культури:

Аматорський фольклорний колектив «Берегиня»

 Рахнівського СБК

Керівник Безрученко Неля 

     На мальовничих рівнинах Гайсинщини розкинулось відоме своєю історією село Рахнівка. Пишні аграрні землі неменше славетні і своїми обдарованими синами, так, тут народився знаменитий борець, видатний поет, шістдесятник Василь Стус.

    Багата на таланти земля безсумнівно і надалі впливає на життя та розвиток селян. Протягом усієї історії, село славилось власними культурними досягнення у сфері народної пісні.

    Так, ще у 1970- му році утворився аматорський колектив «хор-ланка», що складався із мешканок села Рахнівки, які попри важку роботу у ті часи, знаходили вільні хвилини для народної пісні. Понад тридцять років практично незмінний склад колективу приймав участь у різноманітних конкурсах та концертах. Рахнівська «Хорланка» стала бажаним гостем ще тодішніх музичних фестивалів навіть на загальнообласному рівні.

    Із отриманням довгоочікуваної незалежності нашою країною, культурне життя рахнівчан також зазнало позитивних змін. З часом колектив отримав власного художнього керівника. Безрученко Неля Дмитрівна поставила за ціль познайомити країну із творчістю аматорських виконавець.

 2007 рік ознаменувався створенням оновленого складу, так жителі побачили народження колективу «Молодіжний», що продовжив вже традицію виступів на обласних  конкурсах та концертах.

   У 2017 році колектив отримав нового керівника – Лису Наталю Василівну, котра маючи багатий досвід як солістки Національного хору імені Григорія Верьовки, спромоглась показати відчутні досягнення, заручившись підтримкою талановитих односельчанок, які виключно за власною ініціативою та покликом душі проводять години вільного часу на репетиціях задля вдосконалення власних вокальних навичок.

    Самовідданість не залишила осторонь громадськість. У 2017 році колектив із оновленою назвою «Берегиня» відзначився кардинальною історичною зміною – за Наказом Міністерства культури та туризму раніше аматорський колектив за досягнення у розвитку художньої творчості, значний внесок у відродження, збагачення і пропаганду народної духовної культури та високу виконавську майстерність отримує звання «народного фольклорного колективу».

     Колектив складається із 10 учасниць. Основу репертуару «Берегині» складають оригінальні обробки українських народних пісень у сучасному аранжуванні, пісні українських авторів та переклад хорових творів. Творчий скарб колективу відображає численні сторінки багатої історії народу України, під час виконання творів оживає тернистий шлях героїв, де переплітається минуле із сьогоденням, що живе у серцях кожного допоки лине українська пісня.

 

 

Ансамбль української пісні

«Калинонька» Карбівського СБК.

      У 1986 році був створений жіночий вокальний ансамбль, до складу якого входили вчителі Карбівської 8 – річної школи. Під керівництвом Миколи Васильовича  Савченка  жіночий ансамбль брав активну участь у житті села  та міста.  Протягом багатьох років склад колективу змінювався. І змінювались керівники.

     У репертуарі колективу налічується  більше 30 творів: українські  народні пісні, авторські,  обрядові хороводи та веснянки, колядки та щедрівки, веснянки  та весільні, фольклорні та сучасні веселі жартівливі, ліричні пісні.

    Колектив нараховує 12 учасників художньої самодіяльності, яких об’єднує любов до української народної пісні.  

     У 2003 році на посаду художнього керівника призначили Власюк Наталію Миколаївну, яка докладає максимум зусиль, щоб колектив мав хороший рівень виконавчої майстерності та різноманітний репертуар. Вокальний жіночий ансамбль «Калинонька» є постійним учасником заходів як на сільській сцені, так і свят районного і обласного масштабу.

   За роки творчої праці репертуар колективу помітно збагатився : від давніх  українських народних – до сучасних авторських.

     На цьому колектив не зупиняється, знаходиться у постійному творчому пошуку, про що і свідчить активна участь у заходах на місцевому та районному рівні.

     Основне завдання керівника та колективу в цілому  - це збереження, вивчення, пропаганда народних традицій, обрядів, звичаїв, народнопісенної та поетичної творчості нашого народу.

 

Хоровий колектив Бондурівського СБК  

керівник Замирайло Оксана Василівна

 Жіночий вокальний ансамбль “Троянда” Жерденівського СБК

керівник Гулієва Любов Федорівна

Фольклорний колектив “Калина” Кіблицького СБК

керівник Дідур Борис Васильович

    На базі вокального колективу був створений фольклорний колектив «Калина». Учасники колективу активно розпочали збір, обробку українських пісень, які згодом виконували на святах.

   У 2007 році колективу було присвоєно почесне звання «народний». Учасники ансамблю є учасниками районних, обласних фестивалів та конкурсів. Без виступу колективу не обходиться жодне свято в старостинському окрузі.

  Керівник колективу – Борис Дідур разом із учасниками постійно займаються поповненням репертуару стародавніми піснями, які записують від жителів села, вишукують на музичних передачах.

   Колектив «Калина» тісно співпрацює із педагогічним та учнівським колективом школи. Свої знання та вміння передають молодому поколінню, а також пропагують українську пісню.

Фольклорний колектив “Надвечір’я” Кисляцького СК

керівник Підопригора Інна Олександрівна

Хоровий колектив Кунянського СБК

керівник Шатілов Микола Борисович

    Хоровий колектив створений у 1968 році. Вже з перших репетицій і виступів його учасники прагнули створити своєрідне творче обличчя колективу.

        За високу виконавську майстерність у 1991 році колективу присвоєно звання «народний аматорський».

   У колективі займаються активні, ініціативні люди, які люблять музику, хоровий спів. В народному аматорському хорі беруть участь 30 учасників. Це люди різного віку і різних професій – вчителі, працівники культури, пенсіонери. Хоровий колектив оновлюється молодими, талановитими любителями вокально-хорового співу.

       Незмінним керівником хору є директор Будинку культури Шатілов Микола Борисович.

       Колектив забезпечений трьома комплектами концертних костюмів.

   Колектив постійно працює над поповненням свого репертуару. За роки творчої діяльності хор значно розширив свій репертуар. Концертні програми колективу різнопланові і насичені яскравими номерами, що запам’ятовується.

   Народний аматорський хоровий колектив плідно продовжує свою творчу діяльність, підвищуючи рівень майстерності в області народного мистецтва.

Фольклорно-етнографічний ансамбль “Надія” Новоселівського СК

керівник Каращенко Надія Василівна

Фольклорно-етнографічний ансамбль “Криниченька” Мелешківського СК

керівник Оксана Гнелиця

  У 1978 році була створена вокальна група вчителів, керівником якої була Безносюк Таміла Миколаївна. Поступово вона переросла у вокальну групу сільського клубу. У 1980 році її очолила Шпичка Надія Петрівна. Так і утворився ансамбль «Криниченька», який у 2005 році отримав звання «народний»

    Колектив налічує 15 учасників різних за віком. Протягом всіх років, з часу створення, колектив «Криниченька» є постійним учасником різноманітних заходів, що проходять на території громади.

Чоловічий вокальний ансамбль Чечелівського СБК

керівник Семенюк Микола Романович

Кіностудія Чечелівського СБК

керівник Міщенко Олександр Михайлович

Фольклорно-етнографічний ансамбль “Животоки” Ярмолинецького СБК

керівник Ковальчук Павліна Миколаївна

     Гордістю села Ярмолинець є народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Животоки», репертуар колективу налічує більше ста пісень різного жанру: колядки,щедрівки,веснянки,купальські,обжинкові,обрядові.

      Відчуття радості,смутку,щастя,туги – всі ці відчуття колектив старається донести до свого слухача через виконання своїх пісень.

     Ще на початку 70-х років в селі вже діяла хор ланка, засновницею якої на той час була Раїса Петрівна Ковальчук, якої на жаль вже немає серед нас.

         Самодіяльний фольклорний ансамбль було створено в 1978 р. на той час керівником була Підвашецька Любов Григорівна.

         Впродовж років керівники колективу змінювалися, в 80-х роках керівником колективу був Бойченко Григорій Васильович, в 90-х роках – Підвашецька Любов Миколаївна, за її керування у 1990 році у м. Луцьку на фестивалі «Берегиня», колективу було присвоєно звання «народний».

      В 2000-х роках керівником колективу була Коцюба Анастасія Іванівна, яка з перших днів з часу створення колективу була його активним учасником. З 2012-2016 р. колектив очолювала Лукієнко Любов Миколаївна.

        З 2016 р. очолює колектив Ковальчук Павліна Миколаївна.

    Ці люди передавали один одному естафету самобутнього таланту. Завдяки керівникам та учасникам фольклорний колектив «Животоки» і по сьогоднішній час тішить людей своїми співами. На даний час колектив налічує 14 учасників.

    Впродовж усіх років ансамбль виступає на сільській, районній та обласній сценах. Перший виступ його відбувся на обласному огляді «Співає Поділля».

    У 1989 році його спів був записаний для передачі «Золоті ключі» на республіканському радіо. Ансамбль «Животоки»  постійний  учасник обласних фольклорних свят  ім.Г.Танцюри.

     У 2002 році став його лауреатом та отримав Перехідний приз.  Колектив брав участь у творчому звіті району,  присвяченому 10-ій річниці Незалежності України. Неодноразовий учасник та переможець обласного  фестивалю борщу.

      Репертуар складають старовинні обрядові пісні річного циклу, соціально-побутові та жартівливі. Колектив зберігає та пропагує традиційний подільський народний одяг.

       Нагороджений багатьма грамотами, дипломами, подяками.