Муха Володимир Олександрович

 МУХА  ВОЛОДИМИР  ОЛЕКСАНДРОВИЧ

         Володимир Муха народився 28 березня 1994 року у с. Кам’янці Теплицького району, перші три роки навчався у Росошанській СЗШ I-II ступенів.

Коли сім’я переїхала у Гайсин, він продовжив навчання у СЗШ-інтернат-гімназії.   

             Володя був гордістю школи, активістом, займався туристичним єдиноборством, був переможцем обласного конкурсу «Космічні фантазії», активним учасником КВК і ЮІР, про що свідчать численні подяки і грамоти.

       По закінченні школи у 2011 році вступив до Вінницького національного технічного університету на факультет електромеханіки.

Зарекомендував себе як відповідальний та цілеспрямований студент.

Володимир мав велике почуття любові та патріотизму до своєї держави, з перших днів приймав активну участь у Вінницькому Майдані.

Спеціально перевівся із денного відділення на заочне, щоб піти до війська.         

       Добровольцем записався у загін «Айдар», з перших днів бачив смерть побратимів, а  21 липня під Луганськом куля снайпера наздогнала і Володимира. Його загін потрапив у засідку, з якої було важко вибратись живим.

    Указом Президента України № 365/2015 від 28.06.2015 р. ”за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

        Встановлено пам’ятну дошку на стінах НВК: СЗШ-інтернат І-ІІІ ст.-гімназія м. Гайсин, де навчався.

        24 грудня 2015 року, на фасаді Інституту електроенергетики та електромеханіки Вінницького національного технічного університету відкрили меморіальну дошку бійцю батальйону “Айдар” Володимиру Мусі. Хлопець залишив другий курс навчання та поїхав захищати Україну на схід. Йому було всього 20 років. 

        В школі, центральній бібліотеці, міському краєзнавчому музеї Гайсинщини оформлені куточки пам’яті.