Архив для травня, 2022

За крок від дорослого життя! У Гайсині учні випустились з місцевої спортивної школи.

Спортивна школа випустила випускників

      26 травня в приміщені Гайсинської дитячо-юнацької спортивної школи, не зважаючи на виклики сьогодення – війну, відбулась лінійка, що символізує закінчення навчального спортивного року.

Дізнатись більше »

День краєзнавства відзначили у закладах культури громади.

28 травня - Всеукраїнський день краєзнавства

    Краєзнавство - одне з головних напрямків патріотизму і йому належить виховання любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї «малої батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Дізнатись більше »

Віртуальна виставка «Історія рідного краю в книгах, легендах, пам’ятках».

Історія рідного краю в книгах...
     Щорічно 28 травня в Україні відзначають Всеукраїнський День краєзнавства. Це свято започаткувала Національна спілка краєзнавців України у 2017 році. Підґрунтям для нього стала Всеукраїнська конференція з краєзнавства, що відбулася 28 травня 1925 року в Харкові.
     Того ж дня було створено Український комітет краєзнавства. Від цього дня веде свій відлік Національна спілка краєзнавців України. Дізнатись більше »

Світ правди і краси. До 110-річниці від дня народження Михайла Стельмаха.

Михайло Стельмах - класик української літератури

      24 травня 1912 року у селі Дяківці Літинського району на Вінниччині народився Михайло Панасович Стельмах.

   Чарівний світ Прибужжя, народні пісні, казки, легенди, думи вплинули на формування його письменницького таланту. Дізнатись більше »

День слов`янської писемності і культури в бібліотеках-філіях громади.

День слов`янської писемності та мови

    Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.

     В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004. Дізнатись більше »

Мистецька діяльність братів Якима та Якова Герасименків.

Куманець братів Герасименків

       Багатовікові навички гончарного мистецтва брати Герасименки успадкували від батька, гончара з діда-прадіда Агафона Герасименка (1850-1925р.р.) − учня А.Гончара. Яким та Яків успішно продовжили кращі традиції цього давнього ремесла. Якимові добре вдавалося формування, а Якову − розпис. Дізнатись більше »

День слов’янської культури та писемності в бібліотеках громади.

24 травня - День слов`янської писемності і культури

    24 травня – День слов’янської писемності та культури. У цей день вшановуються святі рівноноапостольні – першопросвітники Кирило і Мефодій. Вони – творці писемності, здійснили переклад богословських книг з грецької мови на старослов’янську, поширювали християнське вчення. Дізнатись більше »