Різдвяне диво в м. Вінниця

Різдво вважають святом сім’ї, його традиційно святкують у родинному колі. Від покоління до покоління передавались традиції святкування Різдва Христового. Обов’язковим атрибутом Різдва у наших дідів та прадідів було вистилання долівки дому сіном, а столи соломою, що було символом ясел, на які поклали новонародженого Христа.
14 січня, у Вінниці у великому родинному колі працівників культури області відбувся IV обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво – 2017». Гайсинський край представляли два колективи: народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Животоки» Ярмолинецького СБК та сімейний ансамбль Митківського СБК.
Урочисте відкриття фестивалю було проведено на майдані Незалежності. Від  Майдану Незалежності учасники урочистою різдвяною ходою пройшли до центрального міського парку. Під час ходи учасники співали різдвяні та народні пісні, а в руках несли Різдвяні зірки.
У фестивалі брали участь усі райони Вінницької області, у центральному міському парку вони представили свої райони, в своєрідних «світлицях» та проводили майстер-класи, з лозоплетіння та різьблення по дереву. На центральній сцені лунали стародавні колядки та щедрівки у виконанні гуртів з усієї Вінницької області. Гості фестивалю мали змогу поласувати кутею та випічкою.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий