У Гайсинській громаді відзначили День пам`яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В книжковій пам`яті - миттєвості війни

      8 і 9 травня в Україні разом із європейськими країнами відзначали День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

     Час не владний над щирою вдячністю людських сердець, і скільки б не минуло років, пам’ять про величний подвиг воїнів-захисників житиме!

     У цей день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна. Згадуємо полонених, яких винищували у таборах смерті. Згадуємо мирних жителів, які стали жертвами воєнного лихоліття. Згадуємо тих, хто був насильно вивезений на примусові роботи. Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край.

    Стійкість, самовідданість, жертовність старшого покоління на полі бою та трудовому фронті в ім’я перемоги – істинний приклад патріотизму для нащадків. Адже сила волі та життєва мудрість у ці непрості для України дні безцінні для нас. Особливо сьогодні, коли на сході країни її цілісність та незалежність захищають вже онуки та правнуки воїнів-визволителів.

     В закладах культури громади відбулися заходи з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

    В усіх старостинських округах здійснено покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам-землякам у Другій світовій війні.

1.

    Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, прикріпили червоні маки коло прізвищ полеглих воїнів, як символ пам`яті, та поклали квіти до пам’ятників.

1.

 

1.

     В Новоселівському сільському клубі було проведено майстер-клас з виготовлення червоного маку. Юні учасники старанно вирізали усі елементи квітки.

   

    Діти поринули в творчий процес в особливо патріотичному настрої, вкладаючи у свою квітку душу, енергетику, адже створювали символ пам’яті. В клубі був оформлений перегляд літератури «Пам’ять священна».

   

    Також підготовлено презентацію «Діти війни. Сторінки вкраденого дитинства», під час демонстрації відео продекламовано вірш “Діти війни”.

 

    Чим далі країна віддаляється від Другої світової війни, тим більшає потреба у висвітленні не лише відомих фактів воєнного лихоліття, а й у розкритті маловідомих до цього часу її сторінок, одна з яких – доля дітей в роки війни.

      Сьогодні, як ніколи, тема дітей війни особливо актуальна, тому не може бути забутою. Плекаймо в душі пам’ять про незабутні сторінки історії, віримо у щасливе майбутнє нашої країни. Хай дитинство наших дітей буде мирним, радісним та безхмарним.

 

  В бібліотеках громади були оформлені книжкові виставки «Маки пам`яті» (Бібліотека-філія для дітей м. Гайсин), «Забуттю не підлягає» (відділ юнацтва), «Пам`ятаємо 1939-1945» (Мар`янівська бібліотека-філія), «В книжковій пам`яті – миттєвості війни» (Зятковецька сільська бібліотека), виставка-спомин «Ми пам’ятаємо» (Гайсинська центральна бібліотека), «Хай пам’ять про війну нас всіх єднає» (Бубнівська бібліотека-філія), «Війні немає забуття» (Кисляцька бібліотека-філія).

 

 

      На виставках були представлені документальні матеріали, художня література, спогади безпосередніх учасників бойових дій, документи та матеріали про Другу світову війну.

1.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Ця боротьба триває щоденно вже вісім років і ми не маємо права програти, бо, як і тоді, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.

    Саме тому ці травневі дні, в яких переплелися радість і туга, мають об’єднати усіх, для кого мир, незалежність та територіальна цілісність держави є найвищими цінностями.

    Будь-які силові сценарії не зламають нашої національної гідності та споконвічного прагнення жити у вільній, правовій і незалежній європейській державі.

      Бажаємо миру, міцного здоров’я, благополуччя! Нехай над Україною завжди буде чисте небо!

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий