В закладах культури громади вшанували пам`ять жертв Другої світової війни.

22 червня - День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні

     Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

   Пам’ять людська! Через велетенський швидкоплин десятиліть прориваються до нас спогади-миттєвості найстрашнішої і найжорстокішої в історії нашого народу війни. Війни не на життя , а на смерть, війни в якій фашизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.

      22-ге червня 1941 року, 4.00 ранку, мить…, шквал крові, болі і смерті . Він тривав кілька довгих років, одних із найдовших років у житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося…

        З нагоди пам’ятної дати  працівники закладів культури громади вшанували пам’ять полеглих солдат та здійснили покладання квітів до братських могил та пам`ятників.

     

 

 

1.

1

       

1.

1.

В бібліотеках  були оформлені тематичні книжкові виставки, виставки-пам`яті «Роками ніколи пам`яті не стерти» ( Гайсинська центральна бібліотека)

1.

«Україна в полум`ї війни» (Відділ юнацтва центральної бібліотеки), «На теренах пам`яті» (Сільська бібліотека-філія с. Зятківці), «Хай пам’ять про війну нас всіх єднає» (Сільська бібліотека-філія с. Бубнівка), «В книжковій пам’яті миттєвості війни» (Сільська бібліотека-філія с. Жерденівка), «Безсмертна пам’ять» (Сільська бібліотека-філія с. Мар`янівка), «Пам’ять жива вічно» (Сільська бібліотека-філія с. Мелешків).

В Новоселівському сільському клубі з нагоди пам’ятної дати оформлена виставка-память “22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни” та підготовлено відеоекскурс “З болем пам’ятаємо”. На відео висвітлені фотосвітлини ветеранів Другої світової війни, воїнів, які не повернулися з війни.

https://www.facebook.com/100009036825893/videos/pcb.500295698511359/2652514481547420

    У міському краєзнавчому музеї зібрано історичні довідки про події, які відбувалися на території Гайсинщини, біографії солдатів, які мужньо боронили рідний край та експонати, що лишила після себе Друга світова війна. До цієї пам’ятної дати в музеї  оформлено виставку «Навічно пам`яті народній».

     

1.

     Схиляємо голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили вистояти і вижити, який піднявся на бій і переміг у героїчній боротьбі.

       Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов’язком кожного із нас є – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий