7 липня східні слов’яни відзначають Івана Купала – найдавніше та найколоритніше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят. Історія свята бере початок у давні, дохристиянські, язичницькі часи. Традиції та прикмети святкування свята Івана Купала досі зберігаються і вшановуються в Україні.
Свято символізує зв’язок людини з природою і перехід до літнього циклу.
Щоб познайомити користувачів з історією виникнення свята,
звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями
святкування, в бібліотечних закладах громади були
організовані книжкові виставки:
«З глибини віків прийшло до нас свято» (центральна бібліотека), «Ой, на Івана та на Купала дівчина долю в росах купала» ( бібліотека – філія с.Бондурі), «Ой, на Івана та на Купала» (бібліотеки – філії сіл Бубнівка, Кущинці), «Диво Купальської ночі» (бібліотеки – філії сіл Зятківці, Карбівка), «На Купала – нічка мала, нас на вулиці – Купала» (бібліотека – філія с.Мелешків), «Купальські свята – це легенда» (відділ обслуговування юнацтва ЦБ) та інші.
1.
Бібліотечні працівники прагнули передати шану народним традиціям нашим дітям, щоб плекали все українське і вічне, що дійшло до нас з глибини століть, збережене пращурами, з чого черпаємо силу, добро і красу, що допомагає усвідомити, ми – українці, велична давня нація.
З цією метою бібліотекарі організували майстер – класи «Ой, пустила віночок на биструю воду» у бібліотеці – філії с.Жерденівка, «Заплету віночок, заплету шовковий» у бібліотеці – філії с.Лад.Хутори.
Народознавча година
«Мала нічко – Купалочко,
здійсни наші бажаннячка»
відбулася в
бібліотеці – філії с. Харпачка.