До дня народженняталановитого сина землі Гайсинської – Сергія Боровикова

295078113_5068499746606012_3731994423383753891_n

      Багато хто з гайсинчан пам’ятає цього сивочолого, з військовою виправкою чоловіка. Іноді в військовій формі з почесними відзнаками, іноді з вудочкою біля річки. Це Сергій Семенович Боровиков, день народження якого припадає на 22 липня.

   Він брав активну участь у громадському житті міста і району, у військово-патріотичному вихованню молодого покоління.

  За його участі проходили урочисті і траурні мітинги до визначних дат в історії краю, він був частим гостем в організаціях, закладах освіти і культури, де ділився своїми спогадами про події в історії країни і Гайсинщини зокрема, про цікаві факти з особистого життя.

    Сергій Семенович Боровиков – журналіст, поет, прозаїк, член Спілок письменників і журналістів, громадський діяч, Почесний громадянин Гайсинського району.

    Усе своє літературне і громадське життя він присвятив палкій любові до рідної Гайсинщини, в його поетичних рядках відлунюється клич «Я – син твій, Гайсинщино!».

Залишений ним творчий спадок – це частина його душі, це прожита епоха, це пульсуюче життя Гайсинщини від старшого покоління і до прийдешніх, це вміння у непоказному сьогоденні побачити ледве помітні паростки, які проростуть у грядущі віки.

   Місце, де ти народився, вибирати не можна, як і не можна вибирати батьків. Де людина народилася, там вона і повинна прожити життя, пройти свій шлях.

   Народився Сергій Семенович Боровиков 22 липня 1937 року в селі Гранів Гайсинського району, згодом сім’я переїхала до м. Гайсин.

   

    Після закінчення Гайсинської середньої школи №3 і Браїлівського профтехучилища Сергій Семенович Боровиков призваний до лав Радянської Армії, в якій прослужив більше тридцяти років. Здобувши вищу освіту журналіста, служив на різноманітних посадах у військових газетах, був на викладацькій роботі. Після звільнення в запас працював в Міністерстві освіти, на кіностудії імені Олександра Довженка і республіканському телебаченні.

    Автор багатьох книжок на військово-патріотичну та інтернаціональну тематику.

1.

  

В останні роки в своїй творчості Сергій Семенович Боровиков плідно працював над темою «малої батьківщини», яскраво оспівуючи красу людей і природи рідного краю.

   В документальній повісті «Діти війни», в нарисах «Гайсинське «Перехрестя», в збірці оповідань «Мар’янівська церква», в літературних замальовках «Освідчення у Коханні», «Ностальгія», «Сумний сонет», «Відлуння пам’яті», «Гайсинське літо Володимира Висоцького», « Гайсинські легенди» Сергій Семенович Боровиков відображає особисте бачення минулого Гайсинщини, а в публіцистичних статтях – громадянську небайдужість до актуальних проблем сьогодення.

    Різножанрова проза його книг багато в чому перекликається з віршами, які зібрані в цикл «П’ятнадцять сторінок життя». Вони приваблюють нас не тільки своєрідною поетичністю, виразною мовою, але і точністю влучення в душевний стан людей різних поколінь.

   Сергій Семенович Боровиков – людина з активною громадянською позицією. Він зміг би ще багато корисного зробити для нашого краю і в цілому для України.

   На жаль, 10 лютого 2016 року не стало чудової, життєрадісної, доброї і турботливої людини, яка уміла жити достойно, хвилюватися про інших більше ніж про себе.

     У краєзнавчому фонді Гайсинської центральної бібліотеки зберігаються книги із автографами автора та матеріали про його життєвий та творчий шлях.

    В Мар`янівській бібліотеці-філії пройшли

голосні читання поезії Сергія Боровикова

та було оформлено перегляд літератури

«Проза. Поезія.

Публіцистика в творчості Сергія Боровикова».

    Світла пам’ять про його літературну спадщину,

добрі справи та чуйне серце

назавжди залишаться у вдячній пам’яті

гайсинчан, усіх, кого звела з ним доля.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий