Майже рік тому, 24 серпня 2021 року, під час святкування 30-річниці Незалежності України було запроваджене нове свято – День Української Державності.
Співпало це свято з історичною для українців датою – Днем Хрещення Київської Русі-України, а також днем пам’яті святого князя Володимира Великого.
З нагоди відзначення свята у бібліотеках громади були організовані книжкові виставки «Українська державність: крізь епохи» (Центральна бібліотека).
https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/457403992582496
«Тисячолітній спадок державності» (Відділ юнацтва ЦБ), «Живу тобою, Україно, моя велична і свята» (Бібліотека-філія с. Бондурі), «Шляхами української держави» (Бібліотека-філія с. Бубнівка), «Живу тобою, Україно, моя велична і свята» (Бібліотека-філія с. Гунча), «Українська Державність – тисячолітня історія нашого народу» (Бібліотеки – філії сіл Зятківці, Кисляк, Чечелівка), «Тисячолітній спадок державності» (Бібліотека-філія с. Карбівка), «Тернистий шлях державотворення» (Бібліотека-філія с. Лад. Хутори), «Живи та міцній, Українська Державо» (Бібліотека-філія с. Мар`янівка), «Ти прекрасна, Україно, нашого народу дім» (Бібліотека-філія с. Степашки).
1.
1.
1.
1.
Також підготовлено віртуальну книжкову виставку «Українська державність. Етапи становлення» (Центральна бібліотека). На виставках представлені матеріали про історію творення української державності і її видатних творців.
У читальній залі центральної бібліотеки
відбулася віртуальна прогулянка
найбільш значимими місцями нашого міста,
а також перегляд книжкової виставки,
приуроченої до Дня Української державності,
організована для мешканців КУ «Центр надання соціальних послуг»
Гайсинської міської ради на чолі з
Юлією Пікуновою та Тамарою Попсуйко.
Прийняття християнства київським князем
Володимиром стало ключовою подією
в історії Русі, заклало основи державності і
на століття визначило долю народів.
До уваги користувачі в центральній бібліотеці
представлено книжкову виставку – історію
«Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності»
з якої користувачі дізнаються про історію свята,
що прославляє собою подію, що трапилася багато століть тому.
Відділом юнацтва розгорнуто для читачів та користувачів історико – документальний дайджест «Релігійна культура України: повір’я, традиції, звичаї».
У бібліотеці – філії для дітей м. Гайсин для користувачів – дітей презентували книжкову виставку «Українська державність: тисячолітня історія». Тут також відбувся історично – патріотичний візерунок: «Свята моя земля - велична Україна», в ході якого діти прослухали цікаву та пізнавальну бесіду з історії становлення держави, під час майстер – класу виготовляли вишиванки та прапорці з паперу. На завершення заходу переглянули мультфільм «Як козаки по сіль їздили».
Години державності «Українська державність: тисячолітня історія» та «Етапи розвитку української державності» відбулися у бібліотеках – філіях сіл Кисляк та Крутогорб.
У Губницькій бібліотеці організовано тематичну виставку літератури: «Історія України – шлях до Незалежності» для дітей молодшого та середнього віку.
Відбулася година ізо – терапії: «В нашім серці – Україна!» для дітей молодшого віку. Було записано цикл відео роликів з читанням юними користувачами віршів про Україну.
1.
Також у Чечелівській бібліотеці відбувся для дітей конкурс малюнка на тему: «Моя ненька – Україна».
Малюнки на патріотичну тему малювали діти і у філії с. Степашки, а у бібліотеці – філії с. Ярмолинці відбулася година спілкування «Ми – спадкоємці тисячолітньої державності».
Серед учасників була присутня родина переселенців з Херсонщини.
Майстер-клас з виготовлення
ангелів із соломи та
малювали малюнки-обереги
в бібліотеці с. Лад.-Хутори,
щоб потім передати їх воїнам ЗСУ.
1.
Всі бібліотечні працівники міста взяли участь у мітингу на площі біля головного Державного Прапора в місті Гайсин та у покладанні квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків.
Працівники сільських бібліотек філій відвідали могили та пам’ятники воїнів, які загинули у роки Другої світової війни та захисникам України.
Вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні, АТО/ООС та Захисників, які загинули під час російсько-української війни.