«Пам’яті майстрині гончарного мистецтва Поділля». Роковини із дня смерті Фросини Міщенко.

301781608_3107606312883899_8586338280971212123_n

     Сьогодні, 28 серпня минає перша річниця із дня смерті видатної майстрині гончарного мистецтва, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України з квитком номер 1, Заслуженого майстра народної творчості України Фросини Іванівни Міщенко.

        Легендарна майстриня гончарства і розпису пішла із життя на 95- му році.

    Творчість Фросини Іванівни, як і її життя, унікальна та неповторна в культурному спадку нашого краю, Вінниччини…

    Вона прожила життя насичене важкими випробуваннями і труднощами, але її роботи сповнені усмішок, веселощів, любові до життя.

     Фросина Іванівна виростила цілу когорту талановитих майстрів. Серед її учениць – Тетяна Шпак, Валентина Живко, Тетяна Дмитренко. Тетяна Шпак – директор Новоселівського музею гончарного мистецтва( музею-садиби братів Герасименків). Навчилися у неї цьому ремеслу і Людмила Філінська та молоді майстри Михайло Діденко, Вікторія Ніколаєва, Оля Цибуля. Переймали досвід майстрині і Наталія Лавренюк та Василь Рижий, які також допомагали майстрині у випалі її чудових виробів.

      Фросина Іванівна зберегла, розвинула і вміло передала бубнівський стиль кераміки, який вона також успадкувала від своїх дядьків відомих братів Герасименків.

       І звісно традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки на сьогодні стала поширеним явищем сучасного мистецтва народної кераміки на Вінниччині. Саме тому у 2018 році до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини від нашої області першим був занесений елемент «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки» як унікального явища багатовікового традиційного мистецтва.

      Тарелі, кухлі, кубанці, миски, кумедні фігурки з глини, виготовлені майстринею зачаровують барвами, дарують гарний настрій.

1.

    Зберігаються керамічні вироби Фросини Іванівни в музеї – садибі братів Герасименків, Новоселівському сільському клубі, Вінницького ОЦНТ та в інших музейних закладах області.

1.

     Чимало виробів – глечиків,

майстрів, полумисків,

горняток, гладущиків,

кубанців, свистульок, баранців

та півники- прикрашають

оселі односельчан і

роздаровані шанувальникам

гончарного мистецтва по всій Україні.

     

      Свято бережуть пам’ять про відому майстриню в сільському клубі. В музейній кімнаті та клубі зберігаються неповторні вироби Фросини Іванівни.

          Фросина Іванівна не тільки створювали гончарні витвори, вона ще гарно малювала, вишивала, складала вірші і співала. Була учасником колективу Новоселівського сільського клубу.

      В сільському клубі було оформлено виставку-пам`ять «Пам’яті майстрині гончарного мистецтва Поділля» та створено слайд презентацію, де опубліковано лише маленьку частину гончарних виробів та вишивки майстрині.

1.

https://www.facebook.com/100009036825893/videos/pcb.543732587501003/903094577334249

       А також саме цього дня до сільського клубу завітали гості із міста Вінниці, які тимчасово проживають у нашій області.

         Вони відвідали музейну кімнату, де зберігаються неповторні витвори Фросини Іванівни, змогли доторкнутися та потримати в руках чудо-вироби. А також переглянули матеріали про легендарну постать гончарного мистецтва Фросину Міщенко.

       Завідуюча сільським клубом з послідовницею майстрині, директором музею гончарного мистецтва(музею-садиби братів Герасименків) Тетяною Шпак відвідали могилу Фросини Іванівни. Вони вшанували пам’ять майстрині хвилиною мовчання та поклали квіти.

      Пам’ять про Фросину Іванівну,

або як її ще називали односельці

“бабусю Франю” назавжди житиме

в наших серцях!

         Ми пам’ятаємо.

Пам’ять про Вас буде жити вічно

в наших серцях!

         Вічна та світла пам’ять!

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий