Людська память не згасає. Минають роковини смерті Михайла Горошка.

Без названия

         4 вересня минає 10-а річниця із дня смерті професійного митця, талановитого керівника, музиканта – Михайла Дмитровича Горошка.

         Народився  Михайло Дмитрович 17 вересня 1948 року в селі Передмірці Лановецького району на Тернопільщині.

       Після закінчення середньої школи в 1966 році вчився в Луцькому педучилищі па музичному відділі, потім служба в армії. Свою трудову діяльність розпочав в 1971 році в Гайсинській СШ №3 вчителем музики і співів.

      З 1976 року після закінчення музично-педагогічного факультету Вінницького педінституту працює в Гайсинській СШ №4 вчителем музики. В 1983 році Михайло Дмитрович організовував хоровий колектив районного Будинку культури, який за невеликий період виріс в творчій колектив, і який заслужено носить звання «народного аматорського».

     Багато років Михайло Горошко працював над подальшим і глибшим вивченням, збором, обробкою та виконанням пісенних творів композиторів класиків, а також пісень сучасних композиторів.

   Популяризував місцевий фольклор. Народні пісні, записані видатним українським фольклористом-земляком Гнатом Танцюрою, майстерно опрацьовані Михайлом Дмитровичем, складають основу творчого обличчя хорового колективу.

     Найважливіше і найпочесніше місце в районні художнього керівника займали українські народні пісні. Не один десяток їх відшукав, обробив, дав друге дихання, їх подарував слухачам. Написав не один десяток варіацій на давно відомі народні пісні. Він також є автором мелодій багатьох пісень та інших музичних жанрів. Завдяки високій майстерності та копіткій роботі у 1987 році Михайло Дмитрович вивів хоровий колектив у телетурнір «Сонячні кларнети» у м. Києві. Цього ж року колективу присвоєно звання « народний аматорський».

   За велику кропітку працю Михайло Дмитрович неодноразово нагороджувався грамотами обласного управління культури та районного відділу культури і туризму райдержадміністрації.

   Ні один масовий захід, який проводиться в районі не обходиться без участі колективів під керівництвом М. Горошка. Хоровий колектив РБК – постійний учасник конкурсів Леонтовича, обласного свята фольклору та ін.

   З жовтня 2001 року Михайло Дмитрович очолював духовий оркестр РБК, в якому теж до цього грав на різних інструментах і який став одним з кращих в області, неодноразово приймав участь в обласних та районних конкурсах та фестивалях.

  На фасаді міського Будинку культури відкрито у 2013 році меморіальну дошку музиканту, самодіяльному композитору Михайлу Горошко.

    Працівники культури галузі завжди пам’ятають Михайла Дмитровича, як відомого митця, талановитого керівника, зберігаємо і популяризуємо ту творчу спадщину, яку залишив композитор.

    І сьогодні завітали на кладовище, щоб вклонилися та хвилиною мовчання вшанували пам’ять та поклали квіти на могилу композитора.

    Царство Небесне Михайлу Дмитровичу і Вічна йому пам’ять!!!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий