Літні канікули в бібліотеках Гайсинської централізованої бібліотечної системи.

Літо в бібліотеках громади

     Літо – найулюбленіша пора всіх дітей.

   Літо… Як багато в цьому слові “сплелось” та “відгукнулось” – відпустки, канікули, численні поїздки, враження, зустрічі…

     Але в цьому році канікули в дітей затьмарила повномасштабна війна в Україні.

   Незважаючи на складні обставини, пов’язані з російською агресією на території нашої країни, бібліотечні працівники  протягом усього літнього сезону намагалися зберегти найкраще в серцях наших малюків, дітей, підлітків і разом здолати темні часи, зафарбовуючи їх яскравими барвами посмішок незламності, впевненості та віри у краще!

    Канікули… Як швидко промайнули цікаві літні дні, хвилинки радості, спілкування з друзями, ровесниками, корисні подорожі гуртом до бібліотеки… Канікули закінчилися, але дружба з книгою – ніколи!

      Відпочинок в бібліотеці з друзями – це спільне читання цікавих та з шкільної програми книг, перегляди цікавих мультиків, малювання малюнків для ЗСУ, гра в шашки, напрацювання в програмі Word, а також можливість під’єднати свій телефон до мережі wi-fi  і використовувати для корисних та цікавих переглядів в Інтернеті.

       

Бібліотеки громади

стали місцем, де можна

цікаво, корисно

провести свій

літній відпочинок.

https://www.facebook.com/groups/161228972509674

      В кожній бібліотеці з червня місяця розпочиналися літні читання. Літнє читання – чудовий час для покращення навичок читання у дітей. Кожний  бібліотекар, організовуючи заходи, ставив собі за мету  не просто зацікавити дітей читанням, а зробити так, щоб діти полюбили книгу.

   Для цього у бібліотеках  організували книжкові виставки

«Не сумні канікули» (бібліотека – філія с. Карбівка),

«Читаємо разом з татом» (бібліотеки – філії с. Кіблич та Марянівка),

«Літо зустрічай, нові книги обирай» (бібліотека – філія с. Рахни),

«Казка + пригода – читаю та граюся з насолодою» (бібліотека – філія с. Жерденівка),

    «В години дозвілля» та «Щоб нам весело було» (бібліотека – філія с. Кущинці), «У книжок не буває канікул»(бібліотека – філія с. Харпачка), виставки по творчості дитячих письменників М. Познанської, В. Нестайка, тематичні виставки до різних знаменних і пам’ятних дат, народознавчих свят, тощо. 

     Перший день літа розпочався чудовим святом – Міжнародним днем захисту дітей, прекрасним святом радості і надії. У бібліотеках відбулися розважальні свята «Щастя всім дітям на планеті» (бібліотека – філія с. Бубнівка), «Хай дитинство буде щасливим» (бібліотека – філія с. Марянівка), конкурс малюнка «Найкраща країна – моя Україна» (бібліотека – філія с. Харпачка) та інші.

      Бібліотека-філія для дітей м. Гайсин  розробила Програму літніх читань-2022 під назвою «Під парусом книги – до нових відкриттів» і працювала зі своїми користувачами протягом усіх канікул. Це було літо незвичних книжкових подій, неймовірних ідей. 

1. Цікаво, пізнавально та весело відбувалися театралізовані і лялькові вистави, конкурсні програми, творчі посиденьки, майстер-класи, віртуальні мандрівки, функціонували цікаві, яскраво оформлені книжкові виставки, творчі конкурси, Інтернет – спілкування тощо. 

  Бібліотека спланувала свою роботу влітку так, щоби кожен день дитячого відпочинку був насичений цікавими і змістовними заходами, креативними виставками, позитивними емоціями.

     Серед масових заходів, які відбулися у сільських філіях  – акція: «Малюнки для захисників України» (бібліотека – філія с. Зятківці),  флеш – моби «Ми – діти твої, Україно», година читання «Читання на свіжому повітрі», дитячі розваги «А у нас на Купала» (бібліотека – філія с. Степашки), конкурси малюнка «Моя ненька – Україна» (бібліотека-філія с. Чечелівка) та «Діти – за мирну Україну» (бібліотека – філія с. Ярмолинці),   інтернет  – мандрівка «Цікаві факти життя та творчості В.Нестайка» (бібліотека – філія с. Марянівка).

      Ціле літо відбувалися цікаві заходи і  у філії с. Губник. 

Тут були організовані тематична вітальна онлайн  година

«Нема без тата щастя на землі!» з дітьми – учнями 3-6 кл.,

цикл годин  ізо – терапії

«Мій  батько – найкращий!»,

«Мій домашній улюбленець», «В нашім серці – Україна!»,

   2 тури турніру гри у шашки: «Шахи шашки  – гра лідерів!» серед користувачів молодшого та середнього віку, лялькові вистави, записані ролики з читанням віршів та виконанням пісень учасниками заходів.

     У багатьох бібліотеках відбулися майстер – класи по плетінню віночків, по виготовленню Ангелів перемоги  з соломки, малюнків – оберегів, дідухів, маковійчиків та інше.

       Заходи у книгозбірнях діти відвідували залюбки.

Разом із місцевими  заклади відвідували і діти, які через війну мусили покинути рідні домівки і шукати тимчасового прихистку у місті та селах громади.

   

   У цій публікації хочемо висвітлили лише маленьку частину тих зусиль, які докладали наші бібліотекарі заради створення безпечного, змістовного, цікавого, дружнього середовища для дітей під час літніх канікул.

      Сподіваємось нові знання допоможуть їм в подальшому навчанні, адже в в усіх вже скоро в всіх школах пролунає дзвоник, який сповістить про початок навчального року.

Успіхів Вам у навчанні, наші любі читачі!

Працівники бібліотек завжди чекають Вас у своїх бібліотеках!

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий