Дві книги нашого видатного земляка Валерія Пилиповича Рекрута поповнили фонд центральної бібліотеки.

Книги Рекрута Валерія Пилиповича

     Нещодавно до Гайсинської центральної бібліотеки надійшло дві книги нашого видатного земляка Валерія Пилиповича Рекрута, кандидата історичних наук, заступника директора Вінницької філії Центру досліджень історії Поділля Інституту історії України НАН України, почесного краєзнавця України. Рекрут В.П. досліджує проблеми історії Поділля.

       Окрему частину його наукових праць становлять краєзнавчі розвідки з питань національно-визвольної боротьби проти окупантів на теренах Гайсинщини. Певне місце в дослідженнях відводить об’єктивному висвітленню життя та діяльності видатних постатей краю в книгах «Нариси життя Гайсинщини. Книга ІІІ. Видатні постаті Гайсинщини у боротьбі за державність України».

         Перший том присвячений видатним діячам Ананію Гавриловичу Волинцю (уродженцю с.Карбівка) – провіднику крайового повстанського руху, одному із засновників «Вільного козацтва», отаману Гайсинського куріння Національної гвардії, командиру 61-го Гайсинського полку Армії УНР, журналісту і кооператору, громадському та культурно-освітньому діячу та Івану Марковичу Миколайчуку (уродженець с.Кисляка) – революціонеру, народному учителю, політичному діячу, члену Центральної Ради УНР і Всеукраїнської ради селянських депутатів.

    До другого тому ввійшли три постаті, які народились на теренах Гайсинщини та брали активну участь в Українській революції 1917-1921 рр. Це Лебідь-Юрчик Харитон Михайлович (уродженець с.Зятківці) – економіст, державний діяч, директор Державної скарбниці УНР, автор першого бюджету Української держави, педагог, науковець; Литвицький Микола Олексійович (уродженець с.Жерденівка) – громадсько-політичний і державний діяч, кооператор, публіцист; Огородник Яків Андрійович – державний і громадський діяч, доктор історичних наук.

       Книги гарно ілюстровані фотографіями, копіями архівних документів.

   На прикладах долі цих видатних земляків, ми пересвідчуємося, що в боротьбі за свободу справжні українці заплатили і продовжують платити велику ціну. Тому тільки сьогодні, у ХХІ ст., ми чітко розуміємо, що лише ціною власного життя, покладеного за незалежність, за цілісність і волю української держави можна здобути омріяні вершини.

  Їх об’єднувала любов до України та прагнення вільно господарювати на широких просторах рідної землі. Позбавлені шансів на гідне життя, вони влились до когорти українських діячів, яких варто величати Людьми Свободи й навічно занести до Національного Пантеону борців за майбутнє незалежної України.

  Ми вдячні Валерію Пилиповичу за його кропітку працю в справі збереження пам’яті про гідних постатей Гайсинського краю.

  Запрошуємо краєзнавців, істориків, студентів, всіх гайсинчан, хто цікавиться історією рідного краю познайомитись з цими видатними українськими діячами.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий