Козацькі пісні в записах Гната Танцюри.

Козацькі пісні у записах Гната Танцюри
      На протязі всього збирацького періоду Гнат Трохимович Танцюра записував пісні різноманітної тематики. У його доробку надзвичайно багата поза обрядова поезія– як епічна, так і лірична.
   Як відомо подоляни відіграли помітну роль у боротьбі українського народу за своє соціальне і національне визволення. Збирач записав багато історичних пісень, чимало козацьких, в яких відбились ці волелюбні прагнення.
     Думи та історичні пісні, створені у часи козаччини, сповнені та неприхованої гордості за тогочасних воїнів – безстрашних на непримиримих до ворога, але не позбавлених рис духовності та християнської моралі.
   
 Захоплює дух від історичних, козацьких пісень. Трагічні сторінки історії рідного краю передано через яскраві образи-символи, приклади героїчної боротьби з поневолювачами.
Пісня рятувала, додавала сил, була цілющим ліком для зболеної душі, дарувала надію.
     У піснях демонструються органічний, вроджений оптимізм українців, віра у власні сили й сподівання на краще життя.
Козацькі пісні, зібрані Гнатом Танцюрою опубліковані в різних джерелах і до цього часу виконуються виконавцями народних українських пісень.
       Працівниками музею фольклору Гната Танцюри було підготовлено слайд-презентацію “Козацькі пісні у записах Гната Танцюри”.

https://www.facebook.com/groups/161228972509674/permalink/541427567823144/

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий