До 85-ї річниці від дня народження поета Василя Стуса в селі Рахнівка було проведено вечір вшанування.

Вечір вшанування.до 85-ї річниці від дня народження поета Василя Стуса в селі Рахнівка

     6 січня 2023 року виповнилось би 85 років Василю Стусу – людині, що стала символом Українського Опору другої половини ХХ століття, ключовою постаттю духовного життя доби, письменника, правозахисника, борця.

    Гранична чесність, мабуть, найхарактерніша риса Василя Стуса – поета, особистості, громадського діяча, який не лише прожив яскраве, героїчне життя, а й зумів піднести людину до рівня її долі та покликання у слові.

    Звідси підвищений інтерес до його віршів – «образків доби», в котру йому судилося жити. Рідкісна, унікальна неподільність поезії і долі. Поет залишався собі вірним до кінця!

    Стусова земля об’єднала всіх небайдужих до його творчості, тих, хто прагне змін на краще та має незламну віру в торжество правди і справедливості.

    13 січня працівники культури міста Гайсин на чолі з начальником відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Миколою Ричковим завітали знову до села Рахнівка, щоб разом із земляками поета вшанувати світлу пам’ять правозахисника, Героя України Василя Стуса.

   

1.

     

1.

   На вечорі вшанування були також присутні староста Чечелівського старостинського округу Анатолій Штельмах, земляки поета – жителі села Рахнівка, Чечелівка, засоби масової інформації.

   У своїх виступах начальник відділу культури, молоді та спорту Микола Ричков, директор музею Василя Стуса Дмитро Омельянчук підкреслили, що Василь Стус мав щире серце, сповнене незгасної любові до рідної землі, поваги до традицій та відданості українському народові.

1.

     

1.

   Микола Леонідович висловив слова вдячності місцевій владі та жителям села Рахнівка та Чечелівка за збереження пам’яті про видатного земляка.

  Новорічними щедрівками та колядками віншували присутніх жіноче та чоловіче тріо Гайсинського міського Будинку культури, учасники народного аматорського жіночого ансамблю «Берегиня» Рахнівського сільського Будинку культури, солістка міського Будинку культури Вікторія Дубковська.

     

1.

Свою поезію продекламувала поетеса, палка шанувальниця творчості Василя Стуса Галина Новаківська-Горбань.

     Усі присутні відвідали музей Василя Стуса.

   

1.

Василь Стус навіть у найтяжчі хвилини життя твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом, що край його почує.

Його поезія залунал

в Україні, її почули,

в неї вслухаються.

   

https://www.facebook.com/100009036825893/videos/680784103739290?idorvanity=161228972509674

    Пам’ять про нашого відомого земляка Василя Стуса, що присвятив своє життя служінню Батьківщині, якого не зламали ні нещастя, ні тюрми у його праведній боротьбі, житиме у нашого народу вічно, адже його героїчний подвиг безсмертний, а його творчість – то крик душі, то заклик до боротьби, то велика любов до України.

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий