В бібліотеках Гайсинської ЦБС вшанували пам’ять Героїв Крут.

День пам`яті Героїв Крут
     Однією з найбільш трагічних, але й значущих подій Української революції 1917 – 1921 років була битва під Крутами.
       29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
      З метою вшанування пам’ятізагиблих під Крутами бібліотеками громади проведено цикл заходів – організовані книжкові виставки «Ви не схилили сонячні знамена» (Бібліотека-філія с. Жерденівка), «Україною жили, за Україну полягли» (Відділ юнацтва), «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» (Бібліотека-філія с. Кисляк), виставка-пам’ять «Крути – бій за майбутнє» (Бібліотека-філія с. Губник), «Їх кликала до бою, любов до України» (Бібіотека-філія с.Зятківці) перегляди літератури «Навіки молоді – Герої Крут» ( Бібліотека-філія с. Крутогорб).
       Працівники центральної бібліотеки підготували віртуальну історичну годину «Триста зір спалахнули у небі».
      В сільських бібліотеках-філіях були проведені години історії «Крути – наш біль, наша історія і слава» (Бібліотека-філія с. Степашки), «Юні оборонці Батьківщини» (Бібліотека-філія с. Чечелівка), хвилина історичної правди «Крути – бій за майбутнє» (Бібліотека-філія с. Бондурі).
    Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий