Чорний біль України. Заходи бібліотек громади до 37-ї річниці Чорнобильської трагедії.

Заходи бібліотек громади до 37-ї річниці Чорнобильської трагедії.,
     26 квітня виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.
      Ця подія – нагадування про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.
    Напередодні відзначення Дня Чорнобильської трагедії в читальній залі центральної бібліотеки організовано виставку – спомин «Чорнобильський слід на землі в долонях у душах», а у відділі обслуговування юнацтва – книжкову виставку – пам’ять під назвою «Чорнобиль – довгий слід трагедії».
      У сільських філіях були організовані бібліотечні виставки: «Стежками Чорнобильського лиха) (бібліотека – філія с.Чечелівка), «Чорнобиль: пам’ять, біль, пересторога» (бібліотека – філія с. Карбівка), «Помпея ХХ століття» (бібліотека – філія с.Ярмолинці), «Чорнобильські уроки…» (бібліотека – філія с.Мар`янівка), «Чорнобиль-наш вічний біль душевний» (бібліотека – філія с.Жерденівка), «Мужність і біль Чорнобиля» (бібліотека – філія с.Зятківці), «Чорнобиль сьогодні немає меж» (бібліотека – філія с.Рахни), «Попіл Чорнобиля в наших серцях» (бібліотека – філія с.Рахнівка), «Пам’ять про Чорнобиль» (бібліотека – філія с.Гунча), «Екологічні наслідки Чорнобильської катастрофи» (бібліотека – філія с.Бубнівка).
1.
1.
1.
       З представлених на виставках матеріалів читачі дізналися про техногенну катастрофу та героїчні дії пожежників – ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з «мирним атомом», які ціною свого життя захищали нас від наслідків катастрофи.
1.
1.
   Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
1.
     В бібліотеці села Харпачка відбулася година – реквієм «Чорнобиль! Без грифу таємно», організований спільно з будинком культури та місцевою школою. Запрошений на захід ліквідатор аварії на ЧАЕС Іван Лебідь розповів присутнім про ті страшні дні, про роботу, яку доводилося виконувати, щоб призупинити поширення атомного забруднення, про мужність і стійкість людей, що приймали участь у роботах, пов’язаних з усуненням самої аварії.
1.
     Юні користувачі бібліотеки – філії села Ярмолинці були присутні на тематичній годині «Чорнобиль – наш біль і смуток», організованій спільно з школою.
     Велике лихо спіткало нашу землю того далекого 1986 року. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною…
   Долі багатьох людей різних професій – цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди.
     Пам’ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий