Він залишив після себе пісні.

Еміль Горовець

       10 липня 2023 року минає 100 років від дня народження нашого земляка, видатного єврейського актора, співака Еміля Яковича Горовця

     Народився Еміль Якович Горовець 10 липня 1923 року в місті Гайсині в сім’ї коваля і домогосподарки. Батьки прості люди, але з глибокою внутрішньою культурою. Мати гарно співала.

      Еміль Якович любив естраду, народну пісню. Еміль Горовець був одним із найпопулярніших співаків світу 1950-1960-х років. Його прекрасні вокальні дані, сценічні навички, ретельно добраний репертуар перетворили Еміля на улюбленця слухачів.

     Чимало з його композицій стали хітами. Загалом він випустив понад 30 дисків, які розійшлися накладом, більшим за 20 мільйонів. На цих дисках містилося більш ніж 400 композицій

     Популярність співака була величезною. Не було будинку, де б не звучав його чаруючий голос. Концерти артиста збирали стадіони, на них не можна було попасти.

    Еміль Горовець помер в США 17 серпня 2001 після тривалої хвороби. Похований на кладовищі в Нью-Джерсі. Співак залишив нас. Але нам в спадок залишились його пісні.

    У грудні 2014 року вийшов в світ документальний фільм про відомого єврейського співака і актора, уродженця міста Гайсин Еміля Горовця. Зйомки фільму проходили у Гайсині.

      У рідному місті Еміля Горовця, в Гайсині на фасаді міського Будинку культури на його честь відкрита меморіальна дошка.

 

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий