Персональна виставка “Український всесвіт Юрія Дяченка”.

363433051_651681593659265_449930799458119120_n

      25 липня працівники культури на чолі з начальником відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Миколою Ричковим завітали до міста Вінниці на відкриття персональної виставки нашого земляка, майстра різьби по дереву, заслуженого майстра народної творчості Юрія Дяченка.

    До затишної зали Вінницького обласного центру народної творчості завітали начальник управління культури і креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА Ольга Дернова, директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, представники музейних закладів міста, поціновувачі творчості Юрія Олександровича, його рідні та близькі люди.

1.

1.

      Вони з великим захопленням оглядали неповторні вироби майстра, фотографували їх.

    Дяченко Юрій Олександрович народився 26 квітня 1954 року в місті Гайсині. Закінчивши Вінницький медичний інститут ім М.Пирогова (1977 р.), до 2023 року працював лікарем-невропатологом в Гайсинській центральній лікарні.

     Різьбою по дереву Юрій Дяченко займається з юних років. Залюблений у народну творчість, здобував професійні знання з образотворчого мистецтва в Московському заочному народному університеті ім. Н.Крупської (1984-1989 рр.)

    Сьогодні Юрій Дяченко відомий на Вінниччині і за її межами майстер з різьби по дереву, який працює в жанрі найскладнішої плоско-рельєфної та горель-єфної техніки, член Національних спілок: художників України (з 1999 р.) та майстрів народного мистецтва України (з 2003р.).

   В своїй творчості митець уміло використовує природні якості матеріалу, з якого творить самобутні вироби, що вражають високою технікою художнього виконання, композиційною новизною та завершеністю.

1.

   Його твори, в яких майстер вдало поєднує біблійські теми з українською народною тематикою, відзначаються художньою витонченістю і національним колоритом. За роки своєї творчої діяльності Юрій Дяченко створив велику кількість картин в горельєфній техніці різьблення.

1.

     У його творчому доробку нараховується понад 700 робіт, більшість з яких присвячені темі українського козацтва – серія «Гетьмани України» (15 картин), серія «Козак Мамай» (понад 12 картин), серія «Українське село» (16 картин). Нова серія «Розстріляна бандура» (14 картин). Також значну увагу майстер приділяє християнській тематиці («Христос», «Богородиця», «Данило Павлович Апостол», «Христос Спаситель» та ін.) та Шевченкіані («Шевченко», «Бандурист», «Лірник» та ін.).

1.

  Роботи Юрія Дяченка завжди є окрасою всеукраїнських, обласних та районних виставок. Крім того Юрій Олександрович бере активну участь у міжнародних та всеукраїнських форумах, пленерах, конференціях і фестивалях. Його роботи зберігаються у приватних колекціях та музейних збірках в Україні, Німеччині, Ізраїлі і Голландії та інших країн світу.

    Ім’я Дяченка Юрія Олександровича занесене до «Сучасної енциклопедії ХХ-ХХІ ст.». За високі творчі здобутки він удостоєний високого звання «Заслужений майстер народної творчості України» (2009 р.).

    У світлиці центру народної творчості Юрій Дяченко презентує вже третю персональну виставку.

  Нинішня виставка, присвячується Дню української Державності, в її експозиції представлено понад 28 творів майстра і це, в основному, горельєфні картини з сюжетами українського козацтва, обрядовості та побуту українського народу. Центром експозиції виставки є наступні картини: «Нескорений», «Нагострим шаблі», «Мамай в тузі», «Не вберегли», «Приборкання тури» та «Калиновий рай».

1.

   Роботи Юрія Олександровича притягують погляд, викликають подив, шану і зачарування високою майстерністю та глибиною почуттів, вкладених художником у свої творіння.

1.

  У своїх вітальних промовах присутні бажали Юрію Олександровичу міцного здоров’я, нових ідей та творчого натхнення.

1.

 Свої музичні вітання майстру надсилали солістка Гайсинського міського Будинку культури Дарія Кучерук та вокальний дует Вікторії та Аліни Дубковських.

  Щиро дякуємо Юрію Олександровичу за його творчість, за прославлення нашої громади та краю своїм мистецьким талантом.

 Також висловлюємо вдячність за гостинність директору центру народної творчості Тетяні Омелянівні та всім працівникам закладу.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий