Василь Стус – людина, поет, легенда! В Гайсинській громаді вшанували пам`ять поета-земляка.

Гайсинській громаді вшанували пам`ять поета-земляка.

     04 вересня 2023 року відбулося вшанування пам’яті Героя України, борця за незалежність України, поета-земляка Василя Стуса.  

  38 років тому, 4 вересня 1985 року, в карцері мордовського табору для політв’язнів загинув Василь Стус — український поет, прозаїк, літературознавець, правозахисник, борець…

    Один з найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка та посмертно Герой України.

     На заході були присутні: начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Микола Ричков, депутат міської ради Роман Кирилюк, староста с. Рахнівка Анатолій Штельмах, директор музею ім. Василя Стуса Дмитро Омелянчук та односельчани поета-земляка.

     Вони хвилиною мовчання вшанували пам’ять поета та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

  З промовою до всіх присутніх звернувся начальник відділу культури, молоді та спорту Микола Ричков. Він зазначив, що рахнівська земля зростила пророка, генія, який всім серцем і душею вболівав за волелюбний український народ і висловлював свою думку в поезії.

   Директор музею Василя Стуса Дмитро Омелянчук запросив усіх присутніх відвідати музей. Присутні оглянули експозиції музею, частина з яких оновлена.

1.

   До дня вшанування пам’яті поета працівники центральної бібліотеки організували бібліотечну виставку – реквієм «Життя покладене на вівтар України».

   У сільських бібліотеках-філіях були також оформлені бібліотечні виставки «Василь Стус – людина, поет, легенда!» (бібліотека – філія с.Кисляк), «Уроки волі Василя Стуса» (бібліотека – філія с.Мар`янівка), «І в смерті з рідним краєм поріднюся» (бібліотека – філія с.Зятківці), «Творча спадщина Василя Стуса» (бібліотека – філія с.Крутогорб), «Розп`ятий за Україну» (бібліотека – філія с.Чечелівка).

1.

   На виставках були представлені книги, публікації про життєвий і творчий шлях Василя Семеновича, громадську діяльність поета, бібліографічні матеріали, цитати , ілюстрації та фото.

  Для глибшого пізнання Василя Стуса, його вшанування в рідній Україні і за кордоном центральна бібліотека запропонувала користувачам переглянути відео ролик «Василь Стус як символ єднання», а бібліотека – філія с.Мелешків – презентацію про життя і творчість поета.

https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/735239131744452

   Василь Стус – справжній син українського народу. Хай пам’ять про нього пробуджує у нас волю і справедливість, а його криниця творчості відкриває свої глибини добрим людям.

   Він серед нас – поет, борець, патріот! Він – наша совість.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий