У День Гідності та Свободи у Гайсині відкрили меморіальну дошку на честь полеглого на фронті Андрія Васильовича Сиротюка.

11

     Сьогодні, 21 листопада, у десяту річницю Революції Гідності, у м. Гайсин, на фасаді міської середньої школи №3, відкрили пам’ятну дошку на честь полеглого Захисника, учасника бойових дій у зоні АТО та відчайдушного патріота-Земляка, що поклав своє життя у бою за Україну – Сиротюка Андрія Васильовича.

1.

     Андрій Васильович народився 8 вересня 1980 року в місті Сігулда в Латвії. Коли йому виповнилося 9 – вони разом із сім’єю переїхали в місто Гайсин. Навчався в місцевому ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, здобув неповну освіту, а згодом закінчив вечірній ЗЗСО І-ІІІ ст. № 2. Проходив строкову військову службу. Після – працював на тепломережі, був кочегаром.

     З 2015 року захищав Україну в АТО в складі 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Після ротації, працював на посаді водія «Продовольчої компанії «Зоря Поділля».

  За тиждень до повномасштабного вторгнення з Андрієм зв’язалися його бойові побратими з 9-го окремого мотопіхотного батальйону «Вінницькі Скіфи»». 19 лютого він знову став до лав ЗСУ, був призваний на військову службу за контрактом Гайсинським РТЦК та СП.

  22 травня 2022 року внаслідок обстрілу з БМП-3 противником в населеному пункті Новосілка Великоновосільського району Донецької області старший солдат Сиротюк отримав смертельне поранення несумісне з життям.

  25 травня 2022 року Андрія Сиротюка поховали на місцевому кладовищі у Гайсині з усіма військовими почестями на Алеї Слави.

  Указом Президента України від 13 квітня 2023 року № 217 старшого солдата Сиротюка Андрія Васильовича посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

    На урочистому заході почесне право відкрити меморіальну дошку пам’яті надали міському голову Анатолію Гуку та членам родини спочилого солдата.

  Багато скорботних і теплих слів прозвучало на адресу бійця, який віднині щодня проникливим поглядом «вінницького скіфа» зустрічатиме всіх біля входу у 3-тю школу та оберігатиме янголом учнів своєї школи від російського супостату.

    Наприкінці урочистого заходу присутні поклали квіти до меморіальної дошки вірному сину і захиснику рідної землі Андрію Сиротюку в пам’ять про мужнього воїна та всіх полеглих у російсько-українській війні патріотів України.

     Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували світлу пам’ять полеглих від рук російських вбивць українських борців за суверенітет, територіальну цілісність, незалежність української держави та свободу нашого народу.

     Сьогодні ми дякуємо всім гідним і вільним. Тим, хто зі щитом і хто на щиті. Для яких найважливішими цінностями були, є і будуть Гідність і Свобода.

1.

Вічна пам’ять і шана полеглим Героям-землякам!

Слава Україні!

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий