І ДЗВОНИТЬ ПАМ’ЯТЬ В НАШІ ДУШІ… В бібліотеках громади вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.

І ДЗВОНИТЬ ПАМ’ЯТЬ В НАШІ ДУШІ...

      Є у нашого народу події над якими не власний час, а скорботна пам’ять про них живе і житиме у серцях українців. Пам’ять, то нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни.

      Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр.

     Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів, які відбулися в Україні у XX ст. Наймасштабнішим з них був голод у 1932-1933 роках.

   Пам’ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. Голодомор в Україні став соціально-гуманітарною катастрофою глобального масштабу. Більше 20 країн світу сьогодні визнають голод в Україні 1932-33 років геноцидом української нації.

    До 90- х роковин Голодомору в Україні у сільських бібліотеках – філіях були організовані бібліотечні виставки: «1932 – 1933. Пам’ятаймо про Голодомор» (с.Бубнівка та с.Куна), «Не дай нам, Боже, ще раз пережити» (с.Жерденівка), «Скорботна пам’ять поколінь» (с.Харпачка), «Чорна сповідь моєї Вітчизни» (с.Крутогорб), «Україна пам’ятає, світ визнає» (с.Чечелівка), «Схилімо голови в скорботі» (с.Зятківці), «Запали свічку пам’яті» (с.Марянівка), «Гірка сповідь України» (с.Карбівка), «Жнива скорботи» (с.Губник), «Голодомор – не прощений злочин»(с.Степашки), «Горять свічки в людських долонях, жовті, білі» (с.Рахнівка), «Горить свіча…А, може, то Душа?» (с.Мелешків).

1.

1.

1.

1.

   Працівники центральної бібліотеки організували віртуальну книжкову коментовану виставку «Голгофа голодної смерті: скорботний 33-й» та віртуальну виставку – спомин «Голодомор – печаль і скорбота України».

https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/246870778144483?locale=uk_UA

    У відділі обслуговування юнацтва представлена бібліотечна виставка – інсталяція «Хвилина мовчання сльозою горить».

   Працівники бібліотеки – філії для дітей м. Гайсин організували бібліотечну виставку – реквієм «Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно».

 На тематичних виставках представлені книги, періодичні видання, документи, свідчення очевидців, які розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безвинних людей.

1.

1.

1.

  Години пам’яті, години історії відбулися у сільських бібліотеках-філіях: «Горить свіча у пам’яті народу» (Кіблич), «Пам’ятаємо, єднаємося, переживемо!» (Рахни), «Невиплакані сльози України» (Крутогорб), «Свічка плакала в скорботі» (Чечелівка), «Голодомор: нічого не забуто!» (Гунча), «Голодна Україна плакала й стогнала» (Кисляк), «Голод і мор: пам’ять поколінь» (Бубнівка), «Три колоски закуті дротом» (с.Степашки).

1.

  В бібліотеці – філії с. Бондурі було проведено годину роздумів «Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип»

   Працівники бібліотек взяли участь в реквіємах, покладанні квітів до пам’ятних знаків жертвам Голодоморів та в акції «Запали свічку».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий