Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

tab

В кінці  травня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. Він встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.

Гайсинська районна дитяча бібліотека теж долучилася до антитютюнової кампанії. 16 травня працівників ми відділу обслуговування юнацтва центральної бібліотеки було проведено тематичну зустріч з лікарем-педіатром Чайкою Іваном Пилиповичем. На захід було запрошено учнів СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсина.
Бібліотекар читального залу Олена Микитенко у вступному слові розповіла, як прийшло тютюнопаління в нашу країну та якими методами ще  в давні часи боролися з цим. Іван Пилипович повідомив, що у тютюновому димі, крім слабкого наркотику – нікотину, міститься близько 200 особливо отруйних речовин. На власному прикладі лікар показав, як може виглядати і почуватися людина, яка сповідує здоровий спосіб життя. З розумінням і дружним сміхом сприйнялися його крилаті фрази: «Людина, яка курить, собак не боїться, бо з палицею ходить», «Людина, яка курить не зістаріється, бо помре молодою».
Також учасниками зустрічі були місіонери католицької церкви: Дмитро з Вінниці, Івона з Польщі, Ільзе з Латвії, Василь зі Львова та Марічка з Івано-Франківська. Дмитро розповів про себе, свою колишню пристрасть до цигарок та про те, що пізнавши Бога, він розпрощався з усіма шкідливими звичками. Ще шановні гості розповіли, як борються з курцями в Європі: штрафами і навіть позбавленням волі на півроку.
Гарним завершенням зустрічі стало театралізоване дійство про те, як затягує куріння, як людина змінюється зовні і внутрішньо, і як важко позбутися цієї залежності.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий