В музеї АТО м. Гайсин відбулися тематичні екскурсії до Дня пам`яті захисників Донецького аеропорту.

ап

      В ці січневі дні Україна вшановує пам’ять кіборгів – захисників Донецького аеропорту.

     Оборона ДАПу – стала першою сторінкою війни на Донбасі і фраза “Люди вистояли – не витримав бетон” саме про наших мужніх воїнів.

    Бої за Донецький аеропорт тривали впродовж 242 днів – з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015-го. Бойовики прозвали наших військових кіборгами, тому що не вірили у здатність людей стільки боротися у таких надважких умовах. Вороги атакували наших воїнів постійними обстрілами, зокрема з важкої артилерії і танків, труїли газом, намагалися обмежити доставку продовольства, не давали вивозити поранених і забирати загиблих.

     За даними «Книги пам’яті полеглих за Україну» під час цієї оборони загинули майже 100 українських військових, ще 440 були поранені, 24 потрапили в полон.

   У Донецькому аеропорту тримали оборону наші земляки – Борис Лісовий, Олександр Печак, Ігор Красножон та Юрій Свіріпа.

   Макет Донецького аеропорту, що представлений в музеї АТО м. Гайсин, є наймасштабнішим в Україні. На ньому зображена зимова панорама кінця 2014 року.

    Про подвиг захисників Донецького летовища написали книжки, зняли фільми та влаштовують фотовиставки.

    А в музеї АТО м. Гайсин відбулись тематичні екскурсії для учнів 7-х класів ЗЗСО І-ІІІ №6. Також більше про оборону ДАПу дізналась учениця 8-Б класу ЗЗСО І-ІІІ №4 Дарія Кондратюк, яка завітала до музею.

1.

1.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий