У музеї фольклору відбувся виховний захід «У рідному слові – велика сила».

4

      21 лютого в Міжнародний день рідної мови до музею фольклору Гната Танцюри завітали здобувачі освіти 7-А та 7-В класів ЗЗСО №4 м.Гайсина.

     Вони були присутні на виховному заході «У рідному слові – велика сила».

      Мова – духовний скарб нації. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

    Мова й пісня – дві найважливіші фортеці, які народ повинен оберігати пильніше й відчайдушніше, аніж свої кордони. Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, пісню, волю. Без мови ми – ніхто, а маючи свою мову та пісню, ми – нація горда і незалежна. Наша рідна мова найкраща, наймиліша, вона входить в трійку наймелодійніших мов світу.

    Ведуча заходу підкреслила, що Гнат Трохимович Танцюра на протязі свого життя зберігав і українську мову і українську пісню. Він працював учителем української мови і літератури, зокрема в СЗШ №4 м.Гайсина, спільно з учнями збирав і записував український фольклор, популяризував українську мову і українську народну пісню. Його натхненна і сподвижницька праця залишиться навіки.

     Багато поетичних творів створено про красу рідної мови написано класиками і сучасними поетами. І сьогодні свої вірші про рідну українську мову, про рідну Україну прочитали гайсинчанки, самодіяльні поетеси, члени літературної студії «Голубі вітрила» Галина Нарожна і Галина Сіньковська.

 1.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий